Uberowi rośnie silna konkurencja. Volkswagen wchodzi w nowy rynek

Tech

gett.com/Obecnie firma Gett, która działa od 2011 roku oferuje usługi w 60 miastach na całym świecie

300 mln dolarów - tyle koncern motoryzacyjny Volkswagen zainwestował w firmę Gett, która ma wyrosnąć na jedną z największych na świecie firm oferujących usługi transportowe na żądanie. Obecnie na tym rynku dominuje Uber.

Koncern motoryzacyjny Volkswagen zainwestował 300 mln dolarów w spółkę Gett, która rywalizuje m.in. z Uberem na rynku usług transportowych na żądanie.

Ekspansja

- Chcemy być jedną z największych globalnych firm oferujących takie usługi do roku 2025 - mówi Matthias Muller, prezes Volkswagena. Obecnie firma Gett, która działa od 2011 roku oferuje usługi w 60 miastach na całym świecie. Z jej usług korzystają m.in. pasażerowie w Moskwie, Londynie, czy Nowym Jorku. Firma od Ubera różni się przede wszystkim tym, że zatrudnia kierowców, którzy mają profesjonalną licencję taksówkarską. - Dzięki inwestycji Volkswagena, Gett będzie mogła przyśpieszyć ekspansję na pozostałe kraje Europy. Wzmocni też swoją pozycję w Nowym Jorku - uważa Shahar Waiser, założyciel i prezes Gett.

Nie tylko VW

W usługi transportowe na żądanie inwestują także pozostali gracze rynku motoryzacyjnego. Koncern Toyota ogłosił, że nawiązał partnerstwo z Uberem, w ramach którego kierowcy otrzymają nowe, korzystne możliwości leasingu aut japońskiego producenta. Toyota zobowiązała się również do inwestycji i wspólnego z Uberem rozwoju aplikacji, która łączy kierowców z pasażerami.

Warszawa: ktoś oblał farbą samochody kierowców Ubera. Firma ma teraz… dwa razy więcej klientów

Autor: msz//km / Źródło: CNN Money, theverge.com

Źródło zdjęcia głównego: gett.com/