Używała Snapchata i spowodowała wypadek. Poszkodowany żąda od firmy pieniędzy

Tech

mlnlaw.comSnapchat pozwany

Popularny serwis społecznościowy ma kłopot. Snapchat został pozwany przez mężczyznę poszkodowanego w wypadku samochodowym spowodowanym przez 18-letnią Christal McGee. Kobieta miała być zdekoncentrowana i jechać za szybko, bo używała aplikacji podczas jazdy. Amerykanin domaga się nie tylko pokrycia kosztów leczenia, ale sfinansowania dalszej opieki.

Wypadek miał miejsce w 2015 roku w stanie Georgia. Jak napisano w pozwie, kierowca Christal McGee rzekomo zwiększała prędkość po to, aby przekroczyć barierę 160 km/h, udokumentować to telefonem przy pomocy tzw. filtra prędkości na Snapchacie i zdobyć kolejne trofeum dostępne w aplikacji.

O pozwie

W pozwie czytamy, że Snapchat jest częściowo odpowiedzialny za zniszczenia i powinien zapłacić za leczenie poszkodowanego.

"Filtr prędkości Snapchata zachęcał do przekroczenia prędkości" - stwierdzono w pozwie. "McGee była zmotywowana do jazdy z nadmierną prędkości w celu uzyskania trofeum dostępnego w Snapchacie" - dodano.

Ofiarami wypadku są Wentworth i Karen Maynard, którzy jechali w samochodzie, kiedy 18-letnia McGee uderzyła w nich jadąc z nadmierną prędkością - informuje CNN Money. Na drodze z dopuszczalną prędkością 90 km/h, kobieta miała jechać w momencie wypadku ponad 170 km/h.

W wyniku wypadku najpoważniejszych obrażeń doznał Wentworth Maynard, który spędził pięć tygodni na oddziale intensywnej terapii. Teraz porusza się na wózku inwalidzkim i nadal nie może funkcjonować samodzielnie. Christal McGee wyszła z tego incydentu praktycznie bez szwanku, zaraz po wypadku zamieszczając zresztą na Snapchacie swoje zdjęcie.

Odpowiedź Snapchata

Do wypadku odniósł się rzecznik aplikacji. - Snap nie jest ważniejszy niż czyjeś bezpieczeństwo - podkreślił w oświadczeniu cytowanym na stronie NBC News.

- Aktywnie zniechęcamy naszą społeczność do używania filtra prędkości, ale zamieszczamy komunikaty "nie snapuj podczas jazdy samochodem" - dodał rzecznik popularnego serwisu społecznościowego.

Na razie nie ma informacji o terminie rozprawy.

Ważne zmiany dla kierowców. "Niewyspany jak pijany":

Ważne zmiany dla kierowców. "Niewyspany jak pijany"tvn24

Autor: mb//bgr / Źródło: Mashable, NBC News

Źródło zdjęcia głównego: mlnlaw.com