Snapchat szykuje rewolucję. Wspomnieniami podzielisz się ponownie

Tech

Twórcy aplikacji Snapchat zapowiadają rewolucję, która obejmie miliony użytkowników popularnego medium społecznościowego

Użytkowników Snapchata czeka rewolucja. Wkrótce będą mogli wysyłać zdjęcia ponownie oraz zachowywać odebrane wiadomości. Dotychczas można było dzielić się ze znajomymi swoimi wspomnieniami tylko raz.

Twórcy aplikacji Snapchat zapowiadają rewolucję, która obejmie miliony użytkowników popularnego medium społecznościowego. Już wkrótce będą mogli ponownie dzielić się ze znajomymi zdjęciami. Jak dotąd, było to możliwe tylko jednokrotnie.

Nowa funkcja pozwoli zachowywać snapy, czyli wiadomości w formie zdjęciowej, w folderze "Memories". W ten sposób użytkownicy mogą pobierać wcześniej udostępnione zdjęcia i filmy lub ponownie wysyłać innym w późniejszym czasie.

Nowość dla starszych

Aby pomóc użytkownikom w rozpoznaniu tych snapów, które zostały odebrane lub wysłane w przeszłości, aplikacja umieści wokół zdjęć specjalną ramkę z datą ich wykonania. Ponadto, będzie można edytować zdjęcia z przeszłości, dodając wybrane filtry.

Snapchat pracuje także nad tym, by stać się bardziej atrakcyjnym dla starszych użytkowników. Są oni przyzwyczajeni do bardziej tradycyjnych metod wymiany wiadomości i komunikacji w Internecie, jak choćby maile czy Skype. W zdecydowanej większości z aplikacji korzysta młodzież, która wykorzystywała dotychczas Snapchata nie tylko do dzielenia się ze znajomymi ciekawymi wspomnieniami, ale również nagimi zdjęciami.

Autor: PMB//ms / Źródło: money.cnn.com