Tysiące osób bez pracy. Wielkie zwolnienia w HP

Tech

włodi/CC BY SAAmerykańska firma informatyczna Hewlett-Packard zapowiada gigantyczną redukcję zatrudnienia

Amerykańska firma informatyczna Hewlett-Packard zapowiada gigantyczną redukcję zatrudnienia. Zwolnienia mają objąć między 25 a 30 tys. pracowników działu produkcyjnego i są wynikiem spadającego popytu na komputery PC.

W ciągu ostatniej dekady firma dostosowywała ofertę do zmieniających się potrzeb klientów, którzy coraz częściej odchodzą od zakupu komputerów stacjonarnych. Amerykański gigant twierdzi, że cięcia zatrudnienia przyniosą oszczędności w wysokości 2,7 mld dol.

Firma zatrudnia obecnie ponad 300 tys. osób.

"Wiele pracy"

Ponadto, pod koniec roku ma zakończyć się proces reorganizacji w firmie. W wyniku podziału, w trwającym roku podatkowym, HP poniesie 1,3 mld dol. kosztów reorganizacji, w następnym (2016) będzie to 500 milionów dol.

Na spotkaniu z udziałem analityków z Wall Street, prezes i dyrektor wykonawczy Meg Whitman przyznała, że Hewlett-Packard w ciągu ostatnich kilku lat wykonał wiele pracy, aby obniżyć koszty i uprościć proces reorganizacji, które jednocześnie "wyeliminują potrzebę jakichkolwiek przyszłych restrukturyzacji".

Już wcześniej Hewlett-Packard informował, że w wyniku restrukturyzacji rozpoczętej w 2012 roku program zwolnień może objąć nawet 55 tys. pracowników.

Autor: mb / Źródło: BBC, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: włodi/CC BY SA