Nieszczęśliwy jak miliarder. Twórca Minecrafta czuje się samotny

Tech

TVN24 BiSTwórca Minecrafta czuje się nieszczęśliwy

Okazuje się, że pieniądze szczęścia nie dają. Przynajmniej nie każdemu. Wśród tych nieszczęśliwych jest jeden z najbogatszych szwedów - Markus Persson. Twórca popularnej gry Minecraft zdradził, że od kiedy jest bogaty, czuje się wyizolowany ze społeczeństwa.

Markus Persson to szwedzki miliarder, który ogromny majątek zawdzięcza temu, że stworzył niezwykle popularną grę internetową - Minecraft. Okazuje się, że fortuna nie przyniosły mu szczęścia.

Problemy miliardera

Persson poskarżył się na Twitterze, że od kiedy ma tak wielki majątek czuje się nieszczęśliwy i osamotniony. Pisał też, że bycie miliarderem oznacza brak jakichkolwiek powodów, aby się starać o cokolwiek w życiu, a "interakcja z drugim człowiekiem stała się niemożliwa, ze względu na brak równowagi". Programista uważa również, że bycie miliarderem oznacza wieczne patrzenie na własne odbicie w monitorze komputera w oczekiwaniu na kolegów, którzy muszą pracować i poświęcać się rodzinie. Narzeka też, że z powodu milionów na koncie nie może znaleźć dziewczyny.

Twórca gry

Szwed jest jednym z twórców kultowej gry Minecraft, która sprzedała się w milionach kopii na całym świecie. Gra umożliwia budowanie rozmaitych konstrukcji w trójwymiarowym, otwartym świecie. Jest jedną z najpopularniejszych wśród graczy używających zarówno komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych. Przed rokiem firmę, do której należały prawa do Minecraft przejął Microsoft. Technologiczny gigant zapłacił za nią 2,5 mld dolarów. Lwia część tej kwoty trafiła do Perssona.

Autor: msz/ / Źródło: Daily Mail