Twitter ucina spekulacje. Wiadomo, kto pokieruje serwisem

TVN24 Biznes


Twitter kończy kilkumiesięczne spekulacje na temat tego, kto będzie szefem firmy. Spółka poinformowała, że nowym dyrektorem zostanie współzałożyciel Jack Dorsey.

Jak pisze Reuters, Dorsey nadal pozostanie szefem szybko rosnącej spółki płatności mobilnych Square. Wcześniej Twitter informował, że praca prezesa będzie wymagała od nowej osoby zaangażowania w pełnym wymiarze czasu. To zdawało się wykluczać Dorseya, który nadal chciał działać w Square.

Niektórzy inwestorzy właśnie w tym podziale ról upatrywali możliwy kłopot. W reakcji na wiadomość o nowym szefie akcje Twittera wzrosły na otwarciu o 1,9 proc., do 26,80 dolarów.

Chcą być lepsi

Ruch z powołaniem nowego prezesa pojawia się w chwili, gdy spółka pracuje nad wzrostem liczby użytkowników. W drugim kwartale średni wzrost liczby użytkowników rósł najwolniej o momentu gdy firma weszła na giełdę w 2013 roku.

Poprzedni szef Twittera Dick Costolo ustąpił ze stanowiska 1 lipca.

Niedawno Twitter poinformował, że planuje zmienić obecny limit 140 znaków na tweet. Jak pisał CNBC, powołując się na technologiczny serwis re/code, twórcy serwisu pracują nad nowym rozwiązaniem, które ma znosić obecne ograniczenia.

Autor: mn / Źródło: Reuters