Raport Twittera rozczarował, inwestorzy bezlitośni. Akcje mocno w dół

Tech

Chcesz zainwestować na giełdzie? Zobacz, co musisz wiedziećtvn24bis
wideo 2/3

Aż o kilkanaście procent zniżkuje wartość akcji Twittera w trakcie piątkowej sesji na Wall Street. To reakcja inwestorów na informacje o tym, że w drugim kwartale tego roku o milion zmniejszyła się liczba użytkowników regularnie korzystających z usługi.

Według firmy, spadek liczby użytkowników serwisu spowodowany jest usunięciem przez Twittera fałszywych kont z platformy. Przedstawiciele koncernu zapowiedzieli także, że w przyszłości liczba kont aktywnych chociaż raz w ciągu miesiąca może nadal spadać. Po drugim kwartale tego roku liczba aktywnych użytkowników Twittera wyniosła 335 mln osób. To pierwszy spadek w tej kategorii od drugiego kwartału ubiegłego roku.

W reakcji na te informacje wartość akcji Twittera na otwarciu piątkowych notowań na Wall Street spadła o ponad 15 procent. Około godziny 17.00 spadek się pogłębił i przekroczył nawet 18 procent.

Jakie prognozy

Mimo tego, jak zauważa "The Wall Street Journal", Twitter drugi kwartał zakończył z zyskiem. Przychody netto firmy wyniosły 100,1 mln dolarów.

Przychody koncernu Jacka Dorseya wzrosły o 24 procent do poziomu 710,5 mln dolarów, z czego 601 mln dolarów stanowią przychody z reklam. Według przedstawicieli firmy, drugi kwartał bieżącego roku był pierwszym w historii, kiedy przychody z reklam na rynku międzynarodowym przewyższyły te płynące z reklam na rynku rodzimym (USA). Twitter spodziewa się, że trend ten utrzyma się w najbliższych miesiącach.

W tym tygodniu swoje wyniki podał też inny serwis społecznościowy - Facebook. Firma także rozczarowała inwestorów i zaliczyła załamanie na giełdzie.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock