Ostrzeżenie przed "intensywną konwersacją". Twitter testuje nową funkcję

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Zeznania byłej pracownicy Facebooka przed amerykańskim Senatem. Relacja Marcina Wrony z USA
Zeznania byłej pracownicy Facebooka przed amerykańskim Senatem. Relacja Marcina Wrony z USA TVN24
wideo 2/4
TVN24Zeznania byłej pracownicy Facebooka przed amerykańskim Senatem. Relacja Marcina Wrony z USA

Twitter chce zadbać o wyższy poziom kultury wypowiedzi na swojej platformie. Rozwiązaniem ma być będąca obecnie w fazie testów funkcja. Ma ona ostrzegać użytkowników, że dyskusja, w której biorą udział może przeistoczyć się w kłótnię. Jak na razie nie wiadomo, czy i kiedy nowa funkcja zostanie ostatecznie wdrożona.

"Czy chciałbyś poznać klimat rozmowy, zanim się do niej przyłączysz?" - zapytał na swoim Twitterze zespół platformy, informując o pracach nad nową funkcją ostrzegania. "To nieustająca praca i wciąż uczymy się, jak wspierać zdrowe konwersacje" - czytamy w opublikowanym tweecie.

Nowa funkcja Twittera

W tym celu nowe narzędzie ma nie tylko ostrzegać powiadomieniem: "ta konwersacja może być intensywna", ale również przypominać użytkownikom o kilku istotnych zasadach dyskusji, o których czasem zapominamy pod wpływem emocji. Dlatego w rozwijanym polu pojawia się krótka "ściąga". W komunikacie widzimy apel "Uważajmy na siebie". a zaraz pod nim rzeczoną ściągę.

"Pamiętaj o człowieku. Komunikowanie się z szacunkiem sprawia, że Twitter jest lepszy. Fakty mają znaczenie. Weryfikowanie i sprawdzanie faktów pomaga wszystkim. Różne perspektywy mają wartość. Odkrywanie nowych punktów widzenia może umocnić twoje własne".

Jak na razie nie wiadomo, kiedy i czy nowa funkcja zostanie wdrożona, obecnie jest w fazie testów.

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości