Twitter i Google rozpoczynają współpracę. Tweety w wynikach wyszukiwania

Tech

twitter.com/twitterTweety oraz zdjęcia zamieszczane na Twitterze zaczęły pojawiać się w czasie rzeczywistym w wyszukiwarce Google

Tweety oraz zdjęcia zamieszczane na Twitterze zaczęły pojawiać się w wynikach wyszukiwania w Google - informuje Bloomberg. To wynik szerszej współpracy jaką nawiązali rynkowi giganci. Usługa jest jednak na razie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android.

Jak zapewniają przedstawiciele Twittera, usługa w najbliższych miesiącach ma trafić także na ekrany komputerów i być dostępna w innych krajach.

Walka o nowych użytkowników

Bloomberg informuje, że inwestorzy spodziewają się, iż umowa pozwoli Twitterowi zdobyć szerszą publiczność i sięgnąć po nowych użytkowników.

W przypadku bowiem kiedy jesteśmy zainteresowani informacjami np. na temat Taylor Swift, po wpisaniu tego hasła w wyszukiwarce Google na ekranie będą dodatkowo wyświetlone także najnowsze tweety w tym temacie.

Ponadto, po naciśnięciu na dany tweet w wynikach wyszukiwania, zostaniemy przeniesieni bezpośrednio do Twittera, gdzie będzie można zobaczyć i dowiedzieć się dodatkowych informacji o zawartości tweeta.

Twitter pod koniec kwietnia swoje wyniki za II kwartał podatkowy. Nie były one dobre. Portal społecznościowy zarobił 436 milionów dolarów, podczas gdy analitycy oczekiwali, że zarobi ok. 457 mln dolarów.

W reakcji na najnowsze doniesienia, akcje Twittera zyskują na wartości o 0,59 proc.

Akcje Twittera20.05 | Akcje Twitterastooq.pl

Autor: mb / Źródło: Bloomberg

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/twitter