Wyciekły dane z Twitcha? Firma nie komentuje

Autor:
kkow//mro
Źródło:
tvn24.pl/esportmania.pl
Jak nie dać się oszukać hakerom?
Jak nie dać się oszukać hakerom?TVN24
wideo 2/5
TVN24Jak nie dać się oszukać hakerom?

Anonimowy haker poinformował, że wszedł w posiadanie 125 GB plików z danymi serwisu Twitch. Zostały one udostępnione w internecie. Sprawca przekonuje, że jego działania mają wprowadzić zamieszanie i konkurencję na rynku platform streamingowych.

Wśród danych, które zostały skradzione i upublicznione na platformie 4chan, mają znajdować się między innymi informacje o przychodach twórców od 2019 roku, niepubliczny projekt "Vapor", który ma być konkurencją dla Steama oraz kod źródłowy platformy – Twitch.tv.

Anonimowy haker, który twierdzi, że jest odpowiedzialny za wyciek, przekonuje, że jego działania mają wprowadzić zamieszanie i konkurencję na rynku platform streamingowych. Zapowiedział on też, że udostępniona paczka z danymi to dopiero początek.

Haker udostępnił dane z Twitcha – co robić?

Wyciek danych z jakiejkolwiek platformy wywołuje zaniepokojenie u jej użytkowników. Nie wiadomo, czyje dokładnie dane zostaną finalnie udostępnione w internecie, warto jednak już teraz zadbać o swoje bezpieczeństwo. W tym wypadku najlepiej będzie zmienić hasło do swojego konta. 

Twtich – czym jest?

Portal Twitch jest serwisem internetowym, który umożliwia strumieniowe przesyłanie w czasie rzeczywistym materiału wideo. Z jego funkcji głównie korzystają gracze streamujący swoje postępy w rozgrywce.

Autor:kkow//mro

Źródło: tvn24.pl/esportmania.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ink Drop / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości