Trzy awarie w ciągu trzech tygodni. Facebook z kłopotami

Tech

Facebook miał ostatnio problemy z działaniem

W ciągu ostatnich trzech tygodni Facebook zaliczył trzy poważne awarie. A akcje serwisu zanurkowały. Rzecznik Facebooka poinformował, że źródłem awarii był "błąd konfiguracji".

Do ostatniej awarii doszło w poniedziałek wieczorem. Nie wiadomo, ilu dokładnie użytkowników miało problem z niedziałającym Facebookiem. Wydaje się, że był on powszechny.

Kolejny raz

Rzecznik Facebooka w rozmowie z serwisem Mashable poinformował, że źródłem awarii był "błąd konfiguracji" i że firma pracuje nad przywróceniem wszystkich usług. "Jesteśmy obecnie w takcie przywracania usług Facebooka. Wcześniejsze problemy z dostępem do serwisu wynikały z problemów w konfiguracji. Przepraszamy tych, którzy odczuli niedogodności" - podkreślił rzecznik.

Co dokładnie?

W ciągu ostatnich trzech tygodni Facebook zanotował problemu już trzeci raz. Wcześniej serwis miał problemy techniczne 17 i 24 września.

Serwis Mashable podkreśla, że podczas codziennej działalności systemy Facebooka sprawdzają konfigurację baz danych. Z informacji, które pojawiają się w internecie wynika, że informatycy serwisu dokonali niedawno lekkich zmian w tej konfiguracji, co zostało przez system odczytane jako błąd. To spowodowało kłopoty z działaniem strony. Jak czytamy, ostatnia awaria była spowodowana kłopotami w działaniu modułu o nazwie Facebook Graph API. Ten moduł odpowiada za wyświetlanie zawartości serwisu.

Notowania akcji Facebooka z ostatniego miesiącastooq.pl

Facebook ma niemal 1,5 mld użytkowników, którzy logują się przynajmniej raz w miesiącu. Szacuje się, że spośród tej grupy 968 milionów, czyli 65 proc., korzysta z serwisu codziennie. Miliardowego użytkownika serwis odnotował w październiku 2012 roku.

Kłopoty popularnego na całym świecie serwisu nie przeszły niezauważone w sieci:

Autor: mn / Źródło: Mashable