Tech

Trzy aplikacje na wigilijny wieczór. Pomogą ci śpiewać kolędy i pisać życzenia

Tech

ShutterstockNowoczesne technologie wkraczają tam, gdzie dotąd dominowała tradycja

Nauczą tekstów kolęd i napiszą za ciebie oryginalne życzenia - mowa o mobilnych aplikacjach na smartfony, które zmieniają oblicze nawet świąt.

Nowoczesne technologie wkraczają tam, gdzie dotąd dominowała tradycja. Jeszcze kilka lat temu mało kto wyobrażał sobie, że śpiewnik z kolędami, a nawet Pismo Święte może znaleźć się w telefonie.

Oto aplikacje, które z pewnością przydadzą się w wigilijny wieczór:

1. Orszak Trzech Króli

Aplikacja Orszak Trzech Króliplay.google.com

To mobliny przewodnik po świątecznych kolędach. Aplikacja ma aż 208 alfabetycznie ułożonych polskich kolęd. Duży rozmiar czcionki ułatwi zadanie także starszym członkom naszej rodziny.

Wspólne śpiewanie kolęd może zupełnie odmienić święta i sprawić, że będą bardziej magiczne i rodzinne. Twórcy - słusznie - przekonują, że lepiej kolędy śpiewać niż słuchać, a z tą rozśpiewaną aplikacją to niezwykłe łatwe, bo wśród tak dużego zbioru tekstów każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Aplikacja sprawi również, że wymówka "nie śpiewa, bo nie znam tekstu" nie będzie miała racji bytu.

2. Pismo Święte

Aplikacja Pismo Święteplay.google.com

Ta aplikacja do gustu przypadnie tym, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez lektury Pisma Świętego. W wielu polskich domach uroczystą kolację w wigilię Bożego Narodzenia rozpoczyna odczytanie fragmentu Ewangelii św. Łukasza. Teraz będzie to dużo łatwiejsze, bo dzięki aplikacji błyskawicznie znajdziemy potrzebny tekst.

Aplikacja pozwala również przejścia do czytań z liturgii Kościoła katolickiego na każdy dzień, co ważne z szybkim dostępem do dnia bieżącego. Zawiera również wiele popularnych modlitw, a ich baza jest systematycznie powiększana.

Co ważne aplikacja nie wymaga połączenia z internetem i nie zawiera reklam. Połączenie online potrzebne jest natomiast do modlitwy z brewiarzem i dostępu do informacji o świętych.

3. Życzenia świąteczne

Aplikacja Życzenia Świąteczneplay.google.com

Kiedy przed świętami rozsyłamy dziesiątki SMS-ów i e-maili z życzeniami szybko może okazać się, że brakuje nam pomysłów na ciekawe i oryginalne życzenia. Najłatwiej byłoby wysłać takie same życzenia do wszystkich znajomych, ale to może skończyć się spektakularną wpadką. Przed nią z kilka minut uchroni nas specjalna aplikacja z życzeniami świątecznymi.

Znajdziemy w niej tysiące wzorów życzeń, które bez pisania możemy rozsyłać do znajomych i rodziny. Co ważne aplikacja pozwala również na tworzenie własnych i częściowo zmodyfikowanych wersji wiadomości, a także przechowywanie ich w pamięci telefonu. System pamięta również do kogo już wysłaliśmy życzenia - w ten sposób unikniemy krępujących pomyłek.

Aplikacja ma również wersję w języku angielskim, więc w jednym miejscu możemy znaleźć również życzenia, które wyślemy do znajomych, którzy nie posługują się językiem polskim.

Autor: Marek Szymaniak / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości