Apple podbije niebo? Amerykanie zapłacą iPhonem na pokładzie taniej linii lotniczej

Tech

AppleApple Pay umożliwia robienie płatności za pomocą iPhone'a

JetBlue ogłosiły we wtorek, że staną się pierwszą linią, która będzie akceptować płatności od pasażerów w tracie lotu za pośrednictwem Apple Pay. Elektronicznym portfelem w smartfonie będzie można zapłacić np. za jedzenie czy napoje.

Możliwość płacenia przy użyciu iPhone’a wydaje się korzystniejsza dla pasażerów, którzy dzięki temu podczas lotu mogą łatwiejszy dostęp do smartfonów niż do portfeli, które często znajdują się bagażu.

Bez połączenia

Co ważne, aby zapłacić za zakupy przy pomocy Apple Pay nie potrzebny jest dostęp do internetu lub sieci komórkowej - pisze CNN Money. Apple zadebiutował ze swoim serwisem w październiku ubiegłego roku. Sprzyjała temu premiera nowego iPhone’a 6 i 6 Plus. CNN Money zauważa, że system jest obecnie używany przez wybranych sprzedawców, a linie lotniczego wprowadzają powoli - czytamy. Oprócz płatności za pomocą Apple Pay, JetBlue będzie nadal przyjmować tradycyjne karty kredytowe.

System Apple Pay umożliwia wykorzystywanie nowych iPhone'ów i iPadów do płacenia w sklepach. Wykorzystuje on standard NFC (komunikacja radiowa bliskiego zasięgu, umożliwiająca bezprzewodową wymianę danych).

JetBlue to amerykańskie tanie linie lotnicze z siedzibą w Nowym Jorku.

Autor: mn / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: Apple