Toyota wznawia produkcję. Wychodzi z kryzysu po trzęsieniu ziemi

Tech

ToyotaTymczasowe zamknięcie taśm montażowych zmniejszyło produkcję o ok. 80 tys. aut.

Koncern motoryzacyjny Toyota wznowił w piątek produkcję we wszystkich fabrykach w Japonii - ruszyło ostatnich pięć linii produkcyjnych wstrzymanych po silnym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło w połowie kwietnia wyspę Kiusiu.

Japoński producent musiał tymczasowo zawiesić pracę 26 spośród 30 istniejących taśm montażowych na terenie Japonii ze względu na brak części samochodowych produkowanych w pobliżu terenów położonych na południu prefektur Kumamoto i Oita, które najbardziej ucierpiały wskutek trzęsienia ziemi. Jak podała agencja Kyodo w piątek rano wznowiło pracę osiem linii montażowych w pięciu zakładach, m.in. w fabryce Miyata wytwarzającej luksusowe modele Lexus.

Straty odniosło wielu

Według japońskiego dziennika "Nikkei" tymczasowe zamknięcie taśm montażowych zmniejszyło produkcję o ok. 80 tys. aut. Oprócz Toyoty produkcję w japońskich fabrykach wstrzymały takie koncerny samochodowe, jak Mitsubishi czy Honda, oraz gigant elektroniki Sony. Do silnych wstrząsów w Japonii, mających siłę nawet 7,3 w skali Richtera, doszło 14 i 16 kwietnia. Doprowadziły one do osunięć terenu i lawin błotnych.

Toyota pod lupą amerykańskich władz. Przez Państwo Islamskie:

Toyota pod lupą amerykańskich władz. Przez Państwo IslamskieTVN24 BiS

Autor: PMB/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Toyota