Toyota chwali się milionowymi wynikami. Hybrydy idą jak ciepłe bułeczki

Tech

ToyotaJapoński koncern motoryzacyjny poinformował, że 18 lat od premiery pierwszego modelu z silnikiem hybrydowym, Priusa, sprzedała na całym świecie ponad 8 mln tego typu pojazdów

Japoński koncern motoryzacyjny poinformował, że 18 lat od premiery pierwszego modelu z silnikiem hybrydowym, Priusa, sprzedała na całym świecie ponad 8 mln tego typu pojazdów. Ostatni mln odnotowano natomiast w ciągu 10 miesięcy.

Japoński producent przypomina, że od premiery Toyoty Prius w 1997 roku stopniowo dodaje do oferty samochodów hybrydowych kolejne modele: od miejskiego Yarisa Hybrid, po debiutujący pod koniec tego roku RAV4 Hybrid.

Przyjazne dla środowiska

Obecnie firma ma w ofercie 30 modeli hybrydowych na ponad 90 rynkach oraz jedną hybrydę typu plug-in - podano w komunikacie. W ciągu ostatniego roku Toyota wprowadziła na rynek nowe modele, takie jak obecny tylko w Japonii Esquire Hybrid, Lexus RC300h i Sienta Hybrid. W niedalekim czasie zapowiada też kolejne. Toyota wylicza, że samochody hybrydowe "zmniejszyły emisję CO2 do atmosfery o 58 milionów ton sześciennych względem samochodów wyłącznie spalinowych o podobnej wielkości i osiągach". Zwraca też uwagę, że technologie wypracowane podczas tworzenia tych jednostek napędowych są później wykorzystywane w samochodach z konwencjonalnymi silnikami.

Toyota światowym liderem sprzedaży aut:

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Toyota