"Pan Samochodzik" po japońsku. Zaskakująca premiera

TVN24 Biznes

ToyotaToyota Setsuna zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas Milan Design Week

Japoński producent pokazał nowe dziecko. Pojazd koncepcyjny wykonany został w całości z drewna. I bardziej niż nowoczesny samochód, przypomina pojazd znany z przygód "Pana Samochodzika".

Dwumiejscowy samochód stworzono przy użyciu 86 obrobionych ręcznie paneli drewnianych, które jak zapowiadają producenci będą zmieniać swój kształt wraz z użytkowaniem pojazdu.

"W miarę upływu czasu będą zachodziły zmiany w kolorze drewna. Fizyczne zmiany w jego drewnianej karoserii będą natomiast odzwierciedlały więź z właścicielem i doświadczenie" - podkreśla Toyota.

Bez gwoździ

Poszczególne części są ze sobą połączone za pomocą tradycyjnych japońskich technik, okuriari i kusabi. Co oznacza, że do stworzenia samochodu nie jest wymagane użycie gwoździ.

Maksymalna prędkość z jaką pojedzie Toyota Setsuna to ponad 46 km/h. Co ciekawe, na desce rozdzielczej umieszczono specjalny zegar, który rejestruje lata użytkowania. Maksymalnie do 100 lat.

Samochód ma zostać oficjalnie zaprezentowany w najbliższy wtorek podczas Milan Design Week. Pojazd powstał we współpracy z firmą Sumitomo Forestry.

Targi Motor Show w Poznaniu:

Poznańskie show motoryzacyjnetvn24

Autor: mb/gry / Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Toyota