Popularna wyszukiwarka torrentów zamknięta. Nikt nie wie, dlaczego

Tech

ShutterstockWyszukiwarka torrentów przestała działać po 13 latach

Jedna z czołowych wyszukiwarek torrentów - Torrentz.eu została zamknięta. Wcześniej zawieszono kilka domen należących do Kickass Torrent, po aresztowaniu w Polsce założyciela serwisów, znienawidzonych przez przemysł rozrywkowy. Nie wiadomo jednak, czy te dwie sprawy łączą się.

Torrentz.eu działała nieprzerwanie od 13 lat. Serwis nie posiadał żadnych pirackich plików do ściągnięcia, ale pozwał wyszukiwać torrenty na setkach stron. Od wczoraj ta popularna przeglądarka nie działa. Pojawiło się na niej tylko krótkie oświadczenie, że "była to darmowa, szybka oraz mocna meta wyszukiwarka".

Nielegalne pliki

Przemysł rozrywkowy za przeglądarką torrentz.eu nie przepadał, podobnie jak za stronami, które można było na niej wyszukać. W tym kontekście wielu komentatorów przypomina, że niedawno zatrzymano właściciela Kickass Torrent - najpopularniejszego dystrybutora nielegalnych plików w internecie.

30-letni Ukrainiec Artem Vaulin został zatrzymany w Polsce na wniosek sądu federalnego w Chicago. Zostaną mu przedstawione zarzuty łamania prawa.

Nie ma jednak informacji, które uzasadniałyby łączenie sprawy Kickass Torrent z zamknięciem torrentz.eu. Obecnie na stronie nie ma żadnych treści, nie wiadomo nadal, co było powodem jej zamknięcia.

Zobacz, gry nie są już rozrywką dla mężczyzn w wieku 15-30 lat:

Kamiński: gry nie są już rozrywką dla mężczyzn w wieku 15-30 latTVN24 BiS

Autor: MS / Źródło: mirror tech

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock