Tech

"To był wyjątkowo udany rok dla Apple". Rekordy dzięki Apple Pay i iPhone 6

Tech

AppleApple kończący się rok może zaliczyć do udanych

700 mld dolarów wynosi kapitalizacja akcji spółki Apple, co oznacza, że jest najdroższą firmą na świecie. Firma z Cupertino w Kalifornii może więc uznać kończący się rok za udany. Zaliczyła świetną premierę iPhone’a 6, a także wdrożyła usługi mobilnych płatności i Apple Pay.

Tavis McCourt, dyrektor zarządzający Raymond James Financial uważa, że coraz większa wartość akcji spółki to głównie efekt udanej premiery iPhone’a.

To nie koniec

- iPhone zwiększył udział w rynku. A każdy procent więcej na wycenie akcji to kilkuprocentowy zysk firmy - mówi McCourt. - Na rynku urządzeń mobilnych jest jeszcze wiele miejsca, szczególnie dla produktów z wysokiej półki cenowej, więc iPhone nie zbliżył się jeszcze do tej granicy nasycenia - dodaje. Okres świąteczny okazał się dla obu modeli iPhone’a 6 bardzo dobry. - Wyniki sprzedaży będą dla Apple’a fantastyczne. Widać to choćby po dostępności samych telefonów. W wielu miejscach widzimy przypadki braku podaży - uważa McCourt.

Wyzwania

Zdaniem eksperta Apple może poprawić swoje wyniki w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. - Ważna jest tam cena. Szczególnie, że przybywa konkurentów, jak np. w Chinach, gdzie Xiaomi jest największym dostawcą smartfonów - twierdzi.

Autor: msz/ / Źródło: CNBC

Źródło zdjęcia głównego: Apple

Pozostałe wiadomości