Polacy wymyślili apkę. Tinder do szukania pracy

Tech

ShutterstockPolacy wymyślili apkę. Tindera do szukania pracy

Jobsquare to aplikacja, która funkcjonuje na zasadach podobnych do Tindera, który bije rekordy popularności zwłaszcza wśród młodych użytkowników. Ma jednak inne przeznaczenie - powstała bowiem z myślą o tych, którzy szukają pracy w zawodach nie wymagających dużego doświadczenia i pracy tymczasowej. Po drugiej stronie małego, szklanego ekranu znajdują się z kolei pracodawcy - głównie mali i średni przedsiębiorcy.

Z nowej apki skorzystają zatem np. hostessy, sprzedawcy czy pomoc kuchenna. Jak deklarują twórcy, ma ona zapełnić lukę, jaka pojawia się po klasycznych agencje pracy i serwisy ogłoszeniowe.

Zapełni lukę

Skąd taka luka? Agencje pracy tymczasowej to często spory koszt dla przedsiębiorców. Nie chcą one często rekrutować jedynie pojedynczych pracowników, a koszt ich usług redukuje często znaczną część wynagrodzenia zatrudnionych. Alternatywą są darmowe portale ogłoszeniowe, ale w ich przypadku nie obędzie się bez wklejania ogłoszeń, stałej kontroli skrzynki mailowej i przeglądania dużej liczby aplikacji. Z drugiej zaś strony, poszukujący pracy także muszą przejrzeć wiele ogłoszeń, zanim natkną się na coś, co odpowiada ich oczekiwaniom. Oferty bardzo często są przedawnione.

Jak to działa?

Poszukujący pracy wpisuje informacje o swoim doświadczeniu, umieszcza swoje preferencje co do wykonywanej pracy, miejsce oraz oczekiwaną stawkę godzinową. Zaraz po tym, otrzymuję listę dopasowań. Podobnie działa to w przypadku drugiej strony - pracodawcy. On także zaznacza, jakiego rodzaju pracownika poszukuje, na jakie stanowisko i na jakich warunkach. Następnie wybiera kilka osób, które odpowiadają jego wymaganiom. Jeśli obydwie strony wyrażają chęć współpracy, otrzymują równocześnie możliwość skomunikowania się.

Tymczasowi pracownicy poszukiwani

Statystyki pokazują, że zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych jest bardzo duże. Co więcej, rok do roku odznacza się dwucyfrowym przyrostem. Twórcy aplikacji zdradzają, że do tej pory do aplikacji zarejestrowało się ponad 1000 pracodawców, a liczba ta dalej rośnie. Na razie dostępna jest w Polsce na telefonach z Androidem, ale jeszcze w tym roku ma się odbyć jego premiera w USA i Chinach.

Zobacz: Teraz panuje rynek pracownika. Sytuacja najlepsza od 25 lat

Teraz panuje rynek pracownika. Sytuacja najlepsza od 25 lat

Autor: ag/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock