Tesla sprzedaje używane samochody. Przez internet

Tech

teslamotors.comSpecjalny serwis Tesli, dzięki któremy można kupić model S

Tesla już oficjalnie sprzedaje swoje samochody przez internet - pisze “Business Insider”. W ofercie jest Model S - samochody używane, po leasingu, nawet o kilkadziesiąt tysięcy dol. tańsze niż nowe auta firmy. W ten sposób firma chce dotrzeć do nowych klientów.

Aby umożliwić zakup Modelu S Tesla uruchomiła specjalną zakładkę na swojej stronie internetowej.

Wymagana wysokość kaucji to 1 tys. dolarów, które trzeba zapłacić po wybraniu samochodu. Auto po zapłacie całej ceny możesz odebrać osobiście lub zamówić jego dostawę.

Różne ceny

Wśród najtańszych dostępnych w USA modeli znalazł się samochód z Clevelan - 60,5 tys. dolarów. Najdroższy model kosztował 105 tys. dolarów i pochodził z Nowego Jorku. Używane samochody mają 4-letnią gwarancję limitowaną przebiegiem 50 tys. mil. Akumulator i zespół napędowy objęty jest 8-letnią gwarancją. I są o nawet kilkadziesiąt tysięcy dol. tańsze niż nowe auta tej firmy. “Business Insider” pisze, że program sprzedaży używanych Tesli uczyni auta tej marki bardziej dostępnymi. Dodatkowo samochody te są dobrze utrzymane w związku z konieczności dotrzymania przez ich dotychczasowych właścicieli warunków leasingu.

Tesla Model SWikimedia (CC BY-SA 3.0)

Autor: mn / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: teslamotors.com