Elon Musk: Apple buduje elektryczny samochód, to dobre dla branży

Tech

CC by SA Flickr | Heisenberg MediaZdaniem Muska, wejście producenta iPhone'ów do branży samochodów elektrycznych będzie stanowiło rozszerzenie rynku

Rywalizacja na rynku samochodów elektrycznych nabiera rumieńców. - Tajemnicą poliszynela jest to, że Apple pracuje nad samochodem elektrycznym, aby rywalizować z Tesla Motors - przyznał Elon Musk, dyrektor generalny Tesla Motors.

Choć Apple oficjalnie nie potwierdza, że pracuje nad samochodem elektrycznym, to zdaniem Muska "dość trudno coś ukryć, jeśli zatrudnia się ponad tysiąc inżynierów, by to zrealizować". A niedawno Apple zarejestrował takie domeny jak "apple.car" czy "apple.auto", co jeszcze bardziej rozdmuchało plotki o tym, że gigant IT pracuje nad stworzeniem samochodu.

Nie wywołuje to jednak u filantropa żadnego zaniepokojenia.

Zdaniem Muska, wejście producenta iPhone'ów do branży samochodów elektrycznych pomoże rozwinąć rynek i okaże się korzystne dla branży. Celem Tesli nadal będzie produkcja najlepszych samochodów elektrycznych, co może pomóc i stanowić wzór także dla innych firm - dodaje Musk.

Co więcej, dyrektor generalny Tesli przewiduje, że w przyszłości ludzie będą traktować jazdę samochodami nie jako konieczność, ale jako hobby. Przy czym samochody, które nie są autonomiczne już niedługo będą anachronizmem - dodał.

Nowy model

Nie zabrakło również pytań o wyczekiwany przez rynek Model 3.

Elon Musk potwierdził, że najnowszy model Tesli wejdzie do produkcji pod koniec 2017 roku. Ale producent rozpocznie przyjmowanie zamówień na samochód już w marcu 2016 roku.

W Model 3 nie zabraknie nowinek technologicznych. Zgodnie z zapowiedziami, zaktualizowane oprogramowanie pozwoli na automatyczne parkowanie, czy też "przywołanie" pojazdu.

Ponadto, Musk w niedzielę poinformował na Twitterze, że za około 2 lata właściciele będą w stanie przywołać swoje elektryczne samochody będąc nawet w innym miejscu niż auto.

Dołącz do nas na Snapchacietvn24

Autor: mb//km / Źródło: Market Watch, BBC

Źródło zdjęcia głównego: CC by SA Flickr | Heisenberg Media