Telefony komórkowe nam szkodzą. Naukowcy biją na alarm

Tech

TVN24 Biznes i ŚwiatTelefony komórkowe nas zabijają. Naukowcy biją na alarm

Rak, choroby neurologiczne, choroby serca i układu oddechowego - to tylko niektóre z zagrożeń na jakie wystawiają nas nasze telefony komórkowe. Naukowcy alarmują, że stałe promieniowanie elektromagnetyczne niszczy nasze zdrowie. Grupa 200 specjalistów z całego świata zaapelowała do ONZ i Światowej Organizacji Zdrowia o interwencję. - Trzeba działać natychmiast - przestrzegają naukowcy.

Rzucamy palenie, biegamy i zdrowo się odżywiamy. Biolodzy alarmują jednak, że w tych postawach jesteśmy bardzo niekonsekwentni. Na co dzień nosimy bowiem przy sobie przedmioty, które niszczą nasze zdrowie. Ogromne zagrożenie mają stanowić dla nas telefony komórkowe, laptopy, tablety i inne urządzenia przenośne.

Promieniowanie szkodzi DNA

- Jedno z badań wskazuje, że wraz z popularyzowaniem się telefonów komórkowych, częstość występowania śmiertelnego raka mózgu u młodych ludzi, wzrosła ponad trzykrotnie - powiedział Martin Blank z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku.

Jak dodał, montujemy anteny komórkowe na budynkach mieszkalnych i na szpitalach, a sieci bezprzewodowe i wieże telefoniczne wypełniają nasze dzielnice promieniowaniem. - To promieniowanie szkodzi DNA w naszych komórkach i jest to przerażające - podkreślił.

Dlatego naukowcy z całego świata wystosowali apel do ONZ i Światowej Organizacji Zdrowia, wzywający do zajęcia stanowiska w sprawie i walki z zagrożeniem zdrowia publicznego.

Program "Świat technologii" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 Biznes i Świat o godz. 21.00

Autor: tol / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock