Wystartował CES 2016. Giganci pokazują technologiczne nowinki

Tech

TVN24 BiSTechnologiczne nowinki na CES 2016

W Las Vegas trwają najważniejsze technologiczne targi na świecie. Giganci rynku zaprezentowali już m.in. elektryczny samochód, inteligentny zegarek, czy nowy sprzęt domowy.

Targi Consumer Electronics Show (CES) to międzynarodowa wystawa sprzętu elektronicznego, która przyciąga największe firmy i najlepszych specjalistów z całego świata.

W czasie imprezy najwięksi producenci elektroniki zaprezentują najnowsze rozwiązania i produkty. Co zobaczyliśmy do tej pory?

1. Gear S2 Classic

Samsung zapowiedział zmiany w inteligentnych zegarkach Gear S2, które dostępne będą w dwóch edycjach: złotej i platynowej. Dotąd zegarki współpracowały z wieloma markami smartfonów z systemem Android. Teraz Gear S2 Classic mają być kompatybilne także z iPhone'ami. Sprzęt będzie wyposażony w 1,2 calowy okrągły wyświetlacz. Rozdzielczość ekranu wyniesie 360x360 pikseli. Wewnątrz nowej wersji znajdzie się 1GHz procesor oraz 512 MB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna wyniesie 4 GB. Wśród funkcji zegarka znajdzie się m.in. mierzenia tętna, poziomu światła w otoczeniu, czy barometr. Urządzenie będzie również wyposażone w żyroskop. Zegarek na jednym ładowaniu ma wytrzymać 2-3 dni.

2. FFZERO1

Amerykański start-up Faraday Future pokazał koncepcyjny samochód przyszłości o nazwie FFZERO1. Auto do 100 kilometrów na godzinę przyspiesza w ciągu trzech sekund. A maksymalnie może rozpędzić się do 320 km/h. Maszyna napędzane jest czterema silnikami elektrycznymi o łącznej mocy tysiąca koni mechanicznych. Pojazd jest jednomiejscowy, kierowca siedzi w umieszczonym centralnie fotelu, odchylonym w tył pod kątem 45 stopni. Karoseria zrobiona jest z włókien węglowych. Do sterowania funkcjami pojazdu służy smartfon, umieszczany w kierownicy. Górna część kabiny wykonana jest ze szkła, na którym wyświetlane są dodatkowe informacje. Producenci chwalą się też, że auto ma zdolność do "uczenia się" tak, aby automatycznie dostosować się do "preferencji każdego kierowcy".

3. LG Signature

LG stworzyło zupełnie nową markę - Signature, która będzie sygnować sprzęt domowy. Wśród sprzętów znalazły się: lodówka, telewizor, pralka, hybrydowy oczyszczacz powietrza, piekarnik oraz zmywarka. Wszystkie produkty charakteryzują się prostą linią i elegancją. W czasie prezentacji najwięcej czasu poświęcono telewizorowi OLED TV. Sprzęt wyróżnia się nie tylko rozmiarem (77 i 65 cali), ale również grubością a jest to zaledwie 2,57 mm. Telewizor będzie obsługiwał technologię HDR. Otrzymał też certyfikat Ultra HD Premium, co oznacza, że spełnia najwyższe normy pod względem rozdzielczości, poziomów czerni, gamy kolorów, czy czystości dźwięku.

Autor: msz/gry / Źródło: The Guardian, BBC