Dla koneserów i zwykłych zjadaczy chleba. Blisko tysiąc aut na targach w Poznaniu

Poznańskie show motoryzacyjne
Poznańskie show motoryzacyjne
tvn24
tvn24Poznańskie show motoryzacyjne

Blisko tysiąc aut można oglądać na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show 2016. To największa impreza dla fanów samochodów w tej części Europy.

Jerzy Dziewulski, bywalec motoryzacyjnych targów i pasjonat szybkich aut mówił na antenie TVN24, że nie znosi samochodów elektrycznych.

- To jest przykład kombinowania. Będzie podobni lepiej, będzie podobno czyściej, bardziej ekologiczne, ale moim zdaniem w gruncie rzeczy jeśli wszystko zbierzemy do kupy, to okaże się, że wcale nie jest ekologicznie - uważa Jerzy Dziewulski. - Te samochody za mnie myślą. Myślą, kiedy włączyć silnik elektryczny, kiedy spalinowy, kiedy spada napięcie itd. Za dużo kombinacji. Ja dalej od samochodu oczekuję czegoś co jest niezwykłe, a niezwykłością jest np. X-Bow. To wspaniały samochód, ale w mojej ocenie jeszcze za ciężki i jeszcze ma trochę za mało koni - uważa Dziewulski.

Nowe propozycje

Adam Kornacki z TVN Turbo, który odwiedził Motor Show 2016 w Poznaniu stwierdził, że wiele osób na tegorocznych targach pozytywnie wypowiadało się o fiacie tipo. - To jest samochód, który jest autem niedrogim, autem niskobudżetowym, ale bardzo funkcjonalnym i przykuwającym dużą uwagę - mówił Kornacki. - Wracamy do tych podstaw motoryzacji. Norm, które kiedyś były standardem, czyli maska, szoferka, bagażnik - dodał. Dziennikarz TVN Turbo mówił również, że w Poznaniu odbyła się ważna premiera. - Pojawiła się nowa klasa E Mercedesa. To samochód dosyć drogi, ale jednocześnie bardzo popularny - mówił Kornacki.

Autor: msz/gry / Źródło: tvn24, tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości