Tech

TAG Heuer łączy siły z Googlem i Intelem. Ich smartwach powalczy z zegarkiem Apple'a

Tech

tagheuer.com Do mechanizmu zaprojektowanego przez TAG Heuer dodany zostanie procesor Intela, a za funkcjonowanie całości będzie odpowiadał system operacyjny Google, znany z innych urządzeń tego typu - Android Wear

Szwajcarski producent zegarków TAG Heuer ogłosił w czwartek nawiązanie współpracy z amerykańskimi gigantami informatycznymi: Google i Intelem. Do końca roku ma powstać mechaniczny zegarek wyposażony w rozwiązania znane z tzw. inteligentnych urządzeń.

Do mechanizmu zaprojektowanego przez TAG Heuer dodany zostanie procesor Intela, a za funkcjonowanie całości będzie odpowiadał system operacyjny Google, znany z innych urządzeń tego typu - Android Wear.

Z Doliny Krzemowej

Producent zegarków poinformował o nawiązaniu współpracy podczas dorocznej konferencji w Szwajcarii, na której spotykają się twórcy czasomierzy i przedstawiciele branży jubilerskiej. - Rozwiązania technologiczne będą pochodzić z Doliny Krzemowej. Jednak koperta zegarka, tarcza, wzornictwo, pomysł, korona - te części będą pochodzić ze Szwajcarii - zapewniał na początku tego roku prezes TAG Heuer Jean-Claude Biver w rozmowie z Bloombergiem.

W wywiadzie ujawnił, że nowy produkt będzie wyposażony w takie funkcje jak nawigacja GPS czy monitorowanie stanu zdrowia użytkownika. Zegarek ma także obsługiwać specjalne aplikacje sportowe dedykowane dla dyscyplin sponsorowanych przez firmę. Funkcje nowego zegarka i jego cena mają być ujawnione w czwartym kwartale 2015 roku. Samo urządzenia ma trafić do sprzedaży pod koniec tego roku.

Autor: mn//bgr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tagheuer.com