Roboty zamiast listonoszy testuje już kilka państw

mat. prasoweSwiss Post od września rozpocznie testy robotów

Zamiast listonosza do twojego domu zawita robot. Tak będzie od września w Szwajcarii, gdzie Swiss Post będzie testował nowe technologie. Rozwiązaniem interesują się też inne kraje.

Swiss Post rozpocznie testy robotów we wrześniu w trzech miastach: Bernie, Biberist i Koeniz. Inteligentne urządzenia będą dostarczać do domów żywność i lekarstwa.

Czterokołowe roboty zostały zaprojektowane tak, aby unikać przeszkód, w tym pieszych, zwierząt i samochodów. Operator innowacyjne rozwiązanie zaprezentował na swoim profilu na Twitterze.

Przynajmniej na razie nie należy jednak spodziewać się takich nowoczesnych dostawców w całej Szwajcarii. - Nie wierzymy w możliwość całkowitego zastąpienia człowieka - powiedziała w rozmowie z CNN Claudia Pletscher, szefowa programów rozwojowych i innowacji w Swiss Post.

Po kilku miesiącach testów Swiss Post zdecyduje, czy chce regularnie korzystać z robotów. Do wrześniowych testów stanie pięć z nich. Będą mogły one dostarczać przesyłki w maksymalnej odległości do 5-6,5 kilometrów.

Roboty wyprodukowane przez firmę Starship Technologies są już zresztą testowane w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Jesienią pojawią się również w Waszyngtonie.

Innowacje na poczcie

To nie pierwszy raz kiedy Swiss Post sięga po nowe technologie. Narodowy operator w przeszłości testował bowiem już dostawy za pomocą drona i autobusów bez kierowcy.

Pletscher wskazuje, że Swiss Post jest świadomy, że jako firma logistyczna musi być na bieżąco z trendami w robotyce i naukach zajmujących się problematyką sztucznej inteligencji.

Autor: mb//ms / Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości