Nowa konsola od Nintendo bije rekordy. A to dopiero początek

Tech


Wyniki sprzedażowe Switch naprawdę zaskakują. Nowy produkt Nintendo stał się najszybciej sprzedającą japońską konsolą od lat, a być może także w całej historii - podaje BBC, opierając się na raportach i przekazach medialnych.

Choć oficjalnych danych sprzedażowych Nintendo jeszcze nie ujawniło i trzeba będzie na nie poczekać do kwietnia, to jednak już pojawiają się pewne szacunki.

Od debiutu nowego dziecka japońskiego producenta gier minęło zaledwie kilka dni. Magazyn Famitsu szacuje, że przez pierwsze trzy dni sprzedano w Japonii ponad 330 tys. produktów. O wiele więcej niż w przypadku poprzedniej konsoli Wii U w analogicznym okresie.

Sprzedażowe sukcesy

Te same raporty sugerują, że sprzedaż w Europie i USA także się wzmocniła - zauważa BBC.

"Tha Daily Tepegraph" dotarło do źródeł bliskich Nintendo Europe, zwracając uwagę na to, że sprzedaż Switcha na Starym Kontynencie była lepsza niż jakikolwiek inny sprzęt Nintendo. Z kolei "The New York Times" cytuje szefa Nintendo America, który oświadczył, że sprzedaż nowego sprzętu przewyższyła wyniki konsoli Nintendo Wii, która weszła na rynek w 2006 roku i sprzedała ponad 100 mln konsoli. W środę akcje Nintendo poszybowały o 1,2 proc. - to najwyżej od dwóch miesięcy, jeśli chodzi o notowania spółki na tokijskiej giełdzie.

Konsola hybrydowa

Hybrydowa konsola Switch może być umiejscowiona zarówno w specjalnej stacji dokującej i użytkowana stacjonarnie, a także stanowić autonomiczne, przenośne urządzenie do gry. - Podczas, gdy mocny start Nintendo w Japonii nikogo nie dziwi, to sukces w Ameryce Północnej jest jeszcze bardziej imponujący — ocenił Sam Reynolds, analityk gier komputerowych w International Data Corporation. Zdaniem Reynoldsa, pierwszy weekend sprzedaży Nintendo Switch osiągnął wyniki dużo wyższe niż takie produkty, jak Wii, Wii U, Ng4 czy Game Cube.

Fala skarg

Tysiące klientów składało skargi dotyczące tzw. martwych pikseli, które - jak twierdzą - przyczyniają się do powstawania rozpraszających i irytujących ciemnych kwadracików na ekranie. Nintendo odpierało zarzuty i oświadczyło, że piksele te są "normalne i nie powinny być uznawane jako defekt". Pojawiały się także głosy krytyczne mówiące o tym, że Switch dysponuje zbyt małą liczbą gier.

Zobacz: 11. sezon mistrzostw świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters (Wideo z 25.02.2017)

11. sezon mistrzostw świata w grach komputerowych Intel Extreme Masterstvn24

Autor: ag/gry / Źródło: BBC