Startup z Polski i miejska rozrywka. "Biznes szacowany na miliard dolarów"

Tech

TVN24 BiSKorzystasz z miejskiej rozrywki? Everytap, daje niesamowite możliwości

Restauracje, puby, kluby - odwiedzający te miejsca skorzystają dzięki innowacyjnej aplikacji Everytap. 40 proc. udziałów w tym projekcie nabywa TVN Ventures. - Użytkownicy mogą wynosić realne korzyści, nabijać punkty za wizyty, za wydane pieniądze lub konkretne produkty. A później odbierać nagrody - tłumaczył w TVN24 Biznes i Świat Maciej Piwko, dyrektor zarządzający Everytap. Jak dodał, "aplikacja jest kierowana do mieszkańców większych miast, którzy korzystają z miejskiej rozrywki".

Usługę Everytap uruchomiono w 2013 roku i jest już dostępna w ponad 120 punktach Trójmiasta i ma ponad 10 tys. zarejestrowanych i aktywnych użytkowników. - Bardzo szybko rośnie ich liczba - przyznał dyrektor zarządzający Everytap.

Everytap od tego tygodnia działa również we Wrocławiu, a jak poinformował Maciej Piwko "w najbliższych tygodniach będzie także w Warszawie i wszystkich większych miastach".

Jedni z pierwszych

Everytap jest platformą łączącą w sobie technologię beaconów z aplikacją mobilną, dzięki której użytkownicy mogą otrzymywać kontekstowe wiadomości, oferty i nagrody podczas zakupów lub wizyt w takich miejscach, jak restauracje, sale koncertowe czy stadiony.

Oferuje współpracującym z nią reklamodawcom, sklepom, restauracjom i instytucjom możliwość opracowania dedykowanych programów lojalnościowych i ofert promocyjnych, oraz w pełni elastycznego zarządzania kampaniami marketingowymi skierowanymi do klientów znajdujących się w ich lokalach. Platforma Everytap jest jedną z pierwszych aplikacji tego typu na świecie, która wykorzystuje bezprzewodową technologię beaconów, oferującą nieograniczone możliwości dotarcia do klientów w oparciu o mikrolokalizację.

- To już dzisiaj jest ogromny biznes (rynek beaconów - red.), który globalnie szacowany jest na miliard dolarów - stwierdził Jan Wykrytowicz, partner TVN Ventures.

Jedyny inwestor

Spółka Everytap rozpoczęła pracę nad aplikacją w 2013 roku, a ostatnie 12 miesięcy jej rozwoju wpierał fundusz zalążkowy Black Pearls, który miał w niej 16 proc. udziałów wraz ze współfinansującą projekt PARP.

TVN Ventures będzie jedynym inwestorem instytucjonalnym spółki, natomiast pozostała część udziałów pozostanie w rękach jej założycieli.

- W tej chwili bardzo mocno przyglądamy się rynkowi nowych form reklamy, komunikacji z klientem, stąd też inwestycja w Everytap - tłumaczył Jan Wykrytowicz.

- Natura naszych inwestycji to nie tylko inwestycje finansowe. Jesteśmy bardzo mocno zaangażowani w poszczególne firmy. W odpowiednim momencie Everytap będzie komunikowany w mediach TVN-u - zapowiedział.

Transakcja przewiduje, że udziałowcem przestanie być fundusz Black Pearls VC. Transakcja składa się inwestycji gotówkowej oraz media for equity (M4E).

TVN Ventures to stworzony w tym roku przez Grupę TVN fundusz venture capital, który zajmuje się wspieraniem zarówno już funkcjonujących na rynku startupów, jak i inwestowaniem w nowe koncepcje na biznes.

Program "Świat technologii" od poniedziałku do piątku w TVN24 Biznes i Świat o godz. 21.00.

Autor: mb / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Świat technologii