Start rakiety Space X odwołany, będzie kolejna próba

Tech

materaiły prasoweStart SpaceX zostanie opóźniony

SpaceX opóźnił odpalanie rakiety Falcon 9 z powodu problemów technicznych związanych z pomocniczym silnikiem - poinformował właściciel projektu Elon Musk. Kolejna próba wysłania rakiety ma odbyć się już jutro.

Rakieta miała być odpalona w sobotę o godzinie 10.01 czasu lokalnego (godz. 16.01). Nie udało się. Kolejna próba odbędzie się najszybciej w niedzielę o godzinie 9:38 czasu lokalnego (15.38 czasu polskiego).

Jak poinformował Reuters powołując się na NASA, ze startu maszyny wycofano się na ok. 15 sekund przed jej odpaleniem. Amerykańska agencja kosmiczna sprecyzowała, że problem dotyczył elementu wspomagającego silnik rakietowy, który ułatwia start i pozwala na wyniesienie na orbitę większego ładunku.

Rakieta SpaceX Falcon 9 ma zostać odpalona w Centrum Kosmicznym im. Johna F. Kennedy'ego na Florydzie i wysłany z misją cargo do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Dostarczy bezzałogowy statek kosmiczny do orbity, po czym dotrze do strefy lądowania zwanej SpaceX Landing Zone (LZ-1) na stacji Air Force Station zlokalizowanej na przylądku Cape Canaveral. Statek kosmiczny przewiezie ok. 2,5 tys. kg sprzętu.

"Świat technologii": astronauci na kosmicznym spacerze:

"Świat technologii": astronauci na kosmicznym spacerzeTVN24 Biznes i Świat

Autor: ag/ms / Źródło: tvn24bis.pl, Reuters, bnonews.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: materaiły prasowe