Globalna awaria Skype'a

Tech

Kłopoty z działaniem SKype'a

Problemy z działaniem popularnego komunikatora internetowego Skype mogą nadal występować. Zgłaszają je użytkownicy m.in. w Europie, Japonii, Australii i USA. "Wykryliśmy problemy z ustawieniami statusu Skype" - przyznaje administrator usługi. W najnowszej informacji zaktualizował on listę usterek, które mogą pojawić się podczas próby użycia Skype'a.

Skype to komunikator internetowy, pozwalający na prowadzenie rozmów wideo, rozmów telefonicznych, a także na przesyłanie wiadomości tekstowych i plików.

Co jeszcze?

W najnowszej aktualizacji informacji dotyczącej kłopotów w działaniu Skype'a administrator serwisu poinformował, że nadal pracuje nad usunięciem problemów.

"Zidentyfikowaliśmy problem, który uniemożliwiał użytkownikom logowanie się do Skype'a. Pracujemy nad przywróceniem usługi naszym użytkownikom. Problem nie dotyczy użytkowników biznesowych" - czytamy w komunikacie firmy.

Administrator serwisu Skype wyliczył także sytuacje, w których mogą wystąpić kłopoty w działaniu Skype'a: - kłopoty ze zmianą statusu, jeśli już jesteśmy zalogowani; dodatkowo nasi znajomi mogą być widoczni w serwisie jako offline, pomimo że są dostępni. Może to spowodować problemy z dzwonieniem do nich. - niewielka liczba wiadomości tekstowych może nie dochodzić do adresatów. - mogą wystąpić trudności z zalogowaniem się i ze zmianami na koncie.

Widzą i naprawiają

Wcześniej administrator wystosował komunikat o treści: "Niektórzy z was mogą odczuć problem z działaniem Skype'a i nie móc połączyć się z siecią. Wykryliśmy problemy z ustawieniami statusu Skype. Użytkownicy mogą mieć problemy ze zmianą swojego statusu, ich kontakty będzie wyglądać tak jak w trybie offline i nie będą oni w stanie rozpocząć rozmowy" - czytamy w komunikacie Skype. "Pracujemy nad rozwiązaniem problemy i mamy nadzieję na szybką aktualizację. Przepraszamy za niedogodności" - podkreśla administrator. O kłopotach informują serwisy technologiczne na całym świecie. Kłopoty z zalogowaniem się mieliśmy także i my w redakcji tvn24bis.pl.

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl, International Business Times