Duża sieć tnie prędkość internetu. Rzecznik komentuje, w internecie burza

Tech

Koniec roamingu. Gdzie nadal słono zapłacimy za rozmowę?TVN24 BiS
wideo 2/4

Sieć Play o połowę ogranicza prędkość internetu mobilnego w roamingu krajowym. To już drugie cięcie dla klientów tej sieci w ostatnich 6 miesiącach.

Sieć telefonii komórkowej Play pierwszy raz obniżyła prędkość internetu mobilnego swoim klientom w grudniu zeszłego roku. Wówczas spadła ona do 3 Mb/s. Okazuje się jednak, że to nie koniec cięć. Tym razem telekom zmniejszył szybkość jeszcze mocniej, bo o połowę, czyli do 1,5 Mb/s.

Głowy nie urywa

Klienci sieci nie są - delikatnie mówiąc - zachwyceni decyzją swojego operatora. Na oburzenie niektórych z nich na firmowym blogu odpowiedział rzecznik Play Marcin Gruszka. "Wiem, że 1,5 Mega głowy nie urywa, ale pozwala na korzystanie ze smartfona, włączając możliwość oglądania video w formacie DVD" - napisał na blogu Gruszka i dodał, że sieć nie ma w planach kolejnej obniżki ani zamknięcia roamingu krajowego. Gruszka odparł też częsty zarzut niezadowolonych klientów, że Play oszczędza ich kosztem, aby mieć "kasę na celebrytów".

"Ja wiem, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Ale, nie. Zapewniam Was, że nie ma to żadnego związku. My nawet chcemy wydawać więcej na sieć" - zapewnił Gruszka.

Dlaczego? Nie wiadomo

Rzecznik Play nie zdradził jednak dlaczego wprowadzane są ograniczenia w prędkości internetu mobilnego w roamingu krajowym. Napisał tylko, że "powodów jest kilka" i że nie będzie wchodził w szczegóły.

Na co pozwala?

Jak podaje serwis rfbenchmark.pl, szybszy od 1 Mb/s pozwala na swobodne oglądanie filmów i słuchanie muzyki bez oczekiwania na buforowanie w jakości do 480p.

Słuchanie radia internetowego też nie będzie stanowiło problemu. Małe pliki będą się ściągać szybko. Z kolei plik 100MB wyślemy w niecałą godzinę.

Autor: msz/gry / Źródło: tvn24bis.pl