Odkryli niszę w internetowych randkach. "Tradycyjne małżeństwo nie spełnia potrzeb"

Tech

openminded.comTwórca serwisu: to nisza w zatłoczonym rynku internetowych randek

Openminded.com to nowy serwis randkowy dla poliamorystów, czyli osób, których związki zakładają jednoczesne posiadanie bliskich relacji z dwiema lub więcej osobami. Serwis proponuje alternatywę dla monogamii, a jego twórcy uważają, że odkryli niszę w świecie internetowych randkach.

Twórcy serwisu przekonują, że Openminded.com został stworzony po to, aby osoby, które dobrze czują się w takich relacjach mogły w bezpieczny sposób znaleźć partnerów do randek. Ma też stworzyć “środowisko osób o otwartych umysłach, które nie będzie stygmatyzowane” przez innych.

Dla kogo?

Jak pisze brytyjski “The Telegraph” twórcy randkowego serwisu dla poliamorystów chcą w pierwszym roku działalności przyciągnąć 250 tys. użytkowników z całego świata. Obiecują “wyeliminowanie z życia monotonii monogamii” poprzez zbudowanie intymnych relacji z wieloma osobami jednocześnie. Firma zapewnia również, że portal będzie pozwalał poznawać się osobom z podobnym światopoglądem. Serwis randkowy, którego siedziba znajduje się w Los Angeles wystartował w zeszłym miesiącu. W pierwszych kilku dniach zdobył 10 tys. użytkowników. Są to głównie single, ale również pary chcące poszerzyć własną relację o kolejne osoby. - Chcemy dać ludziom bezpiecznie miejsce do spotkań. Serwis dla poliamorystów to nowa nisza w zatłoczonym rynku internetowych randek - mówi Brandon Wade, założyciel Openminded.com. Co odróżnia jego serwis od konkurencji? - Inne serwisy są bardzo wulgarne. Wszystko w nich sprowadza się do seksu. W naszym chcemy, aby ludzi budowali prawdziwe relacje - dodaje Wade.

Zmiana myślenia?

Twórca serwisu przekonuje również, że jeżeli jego serwis odniesie sukces, to poliamoryści będą bardziej społecznie akceptowalni. - Obecnie wciąż są napiętnowane. Jest wiele osób, które zdradza swoich małżonków zamiast w otwarty sposób mówić o swoich potrzebach. To właśnie chcę zmienić - tłumaczy Wade.

Brandon Wade twierdzi też, że popularyzacja związków poliamorycznych sprawi, że zmniejszy się liczba rozwodów. Obecnie ponad 40 proc. małżeństw w Wielkiej Brytanii i 50 proc. w Stanach Zjednoczonych kończy się rozwodem.

- Społeczeństwo doszło do punktu, w którym tradycyjne małżeństwo nie spełnia potrzeb nowoczesnej kobiety i nowoczesnego mężczyzny. Wprawdzie monogamia z pewnością jest wyznawana prze wiele osób, to zmiana tej wartości w społeczeństwie zmienia się. Coraz więcej osób decyduje się na niekonwencjonalne relacje - dodaje Wade.

Ile kosztuje?

Abonenci Openminded.com za miesięczne korzystanie z serwisu muszą zapłacić blisko 5 funtów. Sama rejestracja jest bezpłatna.

Twórca serwisu zapowiada, że chce zbudować randkowe imperium, a serwis dla poliamorystów to jego kolejny pomysł. Dotąd stworzył już dwa portale. Pierwszy z nich pomaga znaleźć bogatym mężczyznom młode kobiety, a drugi pozwala zafundować drogą podróż atrakcyjnemu partnerowi.

Autor: msz/gry / Źródło: The Telegraph,

Źródło zdjęcia głównego: openminded.com