Awaria serwisu z aukcjami. Firma podjęła ważną decyzję

Tech

Jak nie poddać się zakupowemu szaleństwu?
wideo 2/8

Strona internetowa serwisu aukcyjnego Allegro była niedostępna w poniedziałek przez kilkadziesiąt minut. Jak wyjaśnia w rozmowie z tvn24bis.pl Paweł Klimiuk z biura prasowego firmy, problemy spowodowała "niesprawność jednej z kluczowych usług odpowiadających za poprawne funkcjonowanie serwisu". W związku z tym serwis podjął ważną decyzję w sprawie aukcji, które w tym czasie miały zostać sfinalizowane.

W poniedziałek popołudniu na Kontakt 24 otrzymaliśmy informację o problemach Allegro. "Przestał działać serwis, pojawia się komunikat 500" - możemy przeczytać w jednej z wiadomości.

O brak dostępu do serwisu transakcyjnego postanowiliśmy zatem zapytać przedstawicieli Allegro.

Co z transakcjami

Jak wyjaśnia w rozmowie z tvn24bis.pl Paweł Klimiuk z biura prasowego Allegro, problemy spowodowała "niesprawność jednej z kluczowych usług odpowiadających za poprawne funkcjonowanie serwisu". Jak zaznacza, jest to zatem efekt wewnętrznych problemów, a nie zewnętrznego ataku.

Ostatecznie strona Allegro zaczęła działać poprawnie chwilę po godzinie 16.

- W związku z awarią oferty kończące się między 2017-05-08 14:54:00 a 2017-05-08 16:01:59 zostały przedłużone o 24 godziny - dodaje Klimiuk.

Allegro.pl jest największym serwisem aukcyjnym w Polsce. Portal od stycznia tego roku należy do konsorcjum funduszy Permira, Cinven i Mid Europa Partners.

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com