Samsung przenosi siedzibę z Londynu do Polski? Koncern dementuje

Tech

ShutterstockSiedziba główna Samsunga pozostanie w Londynie

Samsung przenosi swoją europejską siedzibę główną z Londynu do Warszawy - informuje południowokoreański "Korean Herald". - To nieprawda - odpowiada Samsung Polska.

"Korean Herald" podał dziś, że główna siedziba południowokoreańskiego giganta ma zostać przeniesiona z Londynu do Polski, a konkretnie do Warszawy. Przeprowadzka miała już się rozpocząć, a cały proces miał trwać około roku.

To plotka

Taką decyzję Samsung miał podjąć po tym, jak okazało się, że jego wyniki na europejskim rynku nie są najlepsze. Koreański dziennik pisał, że koncern planuje restrukturyzację, a także zmianę miejsca siedziby głównej. Miała ona zostać przeniesiona z Londynu do Polski, bo Samsung ma fabrykę we Wronkach oraz centrum badawczo-rozwojowe w stolicy i Krakowie. Po kilku godzinach okazało się, że rewelacje "Korean Herald" są wyssane z palca. Polski oddział Samsunga zdementował informacje i w specjalnym komunikacie prostował, że siedziba główna na Europę pozostaje w Wielkiej Brytanii.

Dementi

"Nawiązując do obecnych w mediach plotek o rzekomym przeniesieniu siedziby europejskiej centrali Samsung Electronics z Londynu do Warszawy, informujemy, że nasza europejska centrala pozostaje w Wielkiej Brytanii w Londynie w Chertsey. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozycji firmy Samsung na rynkach europejskich i liczymy na kolejne lata pomyślnego rozwoju" - pisze Samsung Polska.

Autor: msz/ / Źródło: Korean Herald, tvn24bis.pl,

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock