Tech

Rekordowy Samsung. Flagowce schodzą na pniu

Tech


Samsung zanotował najlepsze wyniki finansowe od dwóch lat. Duże zainteresowanie flagowymi modelami Galaxy S7 i S7 Edge przełożyło się na znacznie wyższe zyski, niż rok temu. Spółka szacuje, że do końca tego roku może sprzedaż aż 350 mln nowych smartfonów.

Samsung jest obecnie największym producentem smartfonów na świecie. Jak wynika z szacunków, w tym roku może sprzedaż ich nawet 350 milionów. Spółka poinformowała o wynikach finansowych, osiągniętych w drugim kwartale. Potwierdzają one wcześniejsze przypuszczenia, że technologiczny gigant radzi sobie obecnie najlepiej od dwóch lat zyski.

Przychód od kwietnia do czerwca wyniósł 45,2 mld dolarów, co oznacza 5-proc. wzrost. Spółka osiągnęła zysk operacyjny w wysokości 7,22 mld dolarów, co oznacza skok aż o 18 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

Boom na flagowce

Ponad połowę przychodów Samsung osiągnął dzięki sprzedaży urządzeń mobilnych. Firma wskazuje, że dobre wyniki zawdzięcza dużemu zainteresowaniu modelami Galaxy S7 i S7 Edge. Stanowiły one 17 proc. sprzedanych w pierwszym półroczu 159 mln produktów. Popyt na te smartfony stale się zwiększa, poprawiając jednocześnie rentowność producenta.

Samsung spodziewa się, że w kolejnych miesiącach będzie sprzedawać jeszcze więcej smartfonów. W przyszłym tygodniu będzie miała miejsce wyczekiwana premiera nowego, flagowego urządzenia, Galaxy Note 7.

Samsung pozostawia daleko w tyle swoich konkurentów. Największy z nich, Apple, planuje sprzedać około 200 mln popularnych iPhone’ów do końca tego roku.

Samsung zaniżał zużycie prądu w telewizorach? Firma zaprzecza

Samsung zaniżał zużycie prądu w telewizorach? Firma zaprzeczaTVN24 BiS

Autor: PMB / Źródło: theverge.com