Ten smartfon będzie się łamać. I to wcale nie będzie wada fabryczna

Tech

YoutubeNa początku przyszłego roku Samsung zaprezentuje smartfon ze składanym ekranem - takie rewelacje podał portal SamMobile

Na początku przyszłego roku Samsung zaprezentuje smartfon ze składanym ekranem - takie rewelacje podał portal SamMobile. Urządzenie jest obecnie testowane w Chinach.

Koreański gigant podobno testuje dwie konfiguracje sprzętu: jedną działającą z procesorem Snapdragon 620, drugi z szybszym procesorem Snapdragon 820. Urządzenie będzie prawdopodobnie wyposażone w 3 GB pamięci RAM, gniazdo kart microSD, ekran AMOLED oraz baterię, która nie będzie jednak wymienna.

Faza testów

Powołując się na źródła Samsunga, SamMobile informuje, że nowe urządzenie jest obecnie testowane w Chinach i co ciekawe może być dostępne w sprzedaży już w styczniu 2016 roku.

W najnowszym projekcie Valley bardzo duży nakład kładziony jest na procesor Snapdragon 820. Ma on zostać wykorzystany także w nowej wersji Galaxy 7, którego premiera planowana jest w lutym 2016 roku.

Niestety, oba urządzenia będą dostępne tylko w Korei Południowej.

Słabe wyniki finansowe

Wydaje się to jednak dziwną informacją wobec ostatnich doniesień o problemach z utrzymaniem sprzedaży smartfonów na wysokim poziomie, w wyniku czego Samsung planuje zwolnienie 10 proc. pracowników zatrudnionych w koreańskiej centrali.

Jak donosił koreański "Economic Daily", z firmą już pożegnała się część pracowników zatrudnionych w siedzibie w Suwon w Korei Południowej. Prace stracili pracownicy pionu finansowego, zasobów ludzkich i biura prasowego.

Jak przypomina gazeta, już na początku tego roku, Samsung dokonał ogromnych redukcji w budżecie przeznaczonym na działania marketingowe. Mimo to odnotował słabe wyniki finansowe za I kwartał tego roku.

Autor: mb / Źródło: sammobile.com, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Youtube