Samsung jak Apple? Nowy flagowiec może nie mieć wejścia na słuchawki

Tech

ShutterstockW Samsungu Galaxy S8 nie będzie wejścia na słuchawki

Samsung pójdzie w ślady swojego największego konkurenta? Jak donosi specjalistyczny portal poświęcony produktom tej firmy sammobile.com, w przyszłorocznym flagowym smartfonie Galaxy S8 nie będzie wejścia słuchawkowego 3,5 mm. Na podobne rozwiązanie zdecydował się Apple w swoim iPhonie 7.

Bez wejścia minijacka 3,5 mm przewodowe słuchawki będą zupełnie nieprzydatne, o ile nie użyjemy przejściówki USB typu C. Bo właśnie taki port ma przejąć rolę dotychczasowego wejścia na słuchawki. Będzie je można oczywiście także podłączyć bezprzewodowo przez Bluetooth.

Jak pisze sammobile.com, dzięki usunięciu minijacka 3,5 mm Samsung Galaxy S8 może być bardziej płaski, a wewnątrz telefonu powstanie dodatkowa przestrzeń na większą baterię. Mówi się również, że producent wyposaży smartfon w głośniki stereo.

Na podobny krok zdecydował się największy rywal Koreańczyków na rynku mobilnym - Apple. Koncern z Cupertino zrezygnował z wejścia na słuchawki w iPhonie 7. Ten ruch wywołał falę komentarzy - nie zawsze pozytywnych - i był jednym z najgorętszych technologicznych tematów roku 2016.

Czekamy do lutego

Samsung oficjalnie zaprezentuje model Galaxy S8 w lutym przyszłego roku podczas corocznych światowych targów telekomunikacyjnych w Barcelonie. Do tego czasu firma nie zamierza potwierdzać żadnych informacji dotyczących nowego urządzenia, dlatego możliwe, że czekają nas kolejne niespodzianki.

Zobacz: Kiedy dać dziecku smartfon?

Kiedy dać dziecku smartfon?

Autor: azb//bgr / Źródło: sammobile.com

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock