Elektroniczny gigant z najlepszym wynikiem od lat. Pomogły półprzewodniki

Tech

Samsung zaniżał zużycie prądu w telewizorach? Firma zaprzeczaTVN24 BiS
wideo 2/3

Potentat branży elektronicznej, firma Samsung Electronics ogłosił w czwartek, że jego zysk operacyjny w okresie od stycznia do końca marca 2017 roku wzrósł o 48 procent. Jak podała agencja Kyodo, to najlepszy wynik kwartalny od 2013 roku.

Zysk operacyjny grupy od stycznia do końca marca 2017 roku wyniósł 9,9 bln wonów (ok. 8,8 mld dol.), co oznacza wzrost o 48,2 proc. w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku. Według Kyodo firma zawdzięcza wzrost rekordowo wysokim wynikom uzyskanym przez jej dział półprzewodników.

"Zyski wzrosły dzięki produkcji komponentów, a ściślej działu produkcji półprzewodników i oddziału wyświetlaczy" - wynika z cytowanego przez Kyodo komunikatu firmy Samsung.

Mniejszy zysk ze smartfonów

Jak podkreśliła agencja, wynik kwartalny firmy był lepszy niż przewidywali analitycy i najwyższy od 2013 roku, kiedy za okres od lipca do września wypracowała ona najwyższy wynik w swej historii - 10,1 bln wonów. Słabiej niż w ubiegłym roku poradził sobie natomiast należący do Samsunga IT & Mobile Communications, produkujący m.in smartfony. Wypracował on zysk w wysokości 2,07 bln wonów. W porównywalnym okresie ubiegłego roku było to 3,8 bln wonów.

Autor: tol/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock