Apple wraca do Samsunga. Koreańczycy wykosili konkurencję?

Tech

TVN24 Biznes i ŚwiatSamsung dostarczy nowe procesorów A9 dla koncernu Apple

Samsung będzie głównym dostawcą nowych procesorów A9 dla koncernu Apple - poinformował Bloomberg, powołując się na anonimowe źródło. Układy produkowane przez Koreańczyków mają trafić do iPhone'ów i iPadów najnowszej generacji.

Samsung rozpocznie produkcję procesorów A9 w fabryce Giheung w Korei Płd. - poinformowało źródło. Oprócz Samsunga nowe układy będzie produkować również Globalfoundries (na licencji Koreańczyków).

Powrót do gry

Oznacza to, że południowokoreański koncern przejął kontrakt na produkcje procesorów dla Apple od tajwańskiej firmy TSMC, która wyprodukowała dla giganta z Cupertino procesory A8, używane m.in. w iPhone'ach 6 i iPhone'ach 6 Plus.

Samsung już wcześniej produkował procesory dla swojego największego konkurenta, ale relacje między producentami znacznie się pogorszyły z powodu sporów prawnych w 2011 roku.

Znawcy rynku spekulują, że nowe smartfony z symbolem nadgryzionego jabłka zostaną zaprezentowane w sierpniu bądź we wrześniu.

W ub. roku Apple wydał na procesory 26 mld dolarów.

Firma UBS AG szacuje, że Samsung zarobił w ub. roku na procesorach 3,7 mld dolarów. Kwota ta może podskoczyć w b.r. do 4,9 mld dolarów.

Autor: tol / Źródło: Bloomberg

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat