Samsung coraz bardziej samodzielny. Amerykański partner idzie w odstawkę?

Tech

samsung.comSamsung Galaxy S6

Samsung Electronics wykorzystał więcej swoich własnych układów scalonych do budowy nowego smartfona Galaxy S6, niż miało to miejsce w przypadku poprzednika - S5 - pisze Reuters. Uderza to - według nieoficjalnych jeszcze informacji - w Qualcomm, amerykańskiego giganta - dostawcę układów scalonych.

Samsung w swoim produktach używa nie tylko własnych procesorów - Exynos, ale decyduje się też oprzeć na innych dostawcach.

Będzie lepiej?

Koncern liczy, że flagowy model Galaxy S6 i S6 Edge pomoże ożywić słabą sprzedaż w 2014 roku. W zwiększeniu zysków może pomóc też większa sprzedaż procesorów Exynos - podkreślają analitycy. Jak pisze Reuterts, straty Qualcomm związane ze sprzedażą nowej generacji smartfonów Samsunga mogą okazać się głębsze od prognoz. Doniesienia mówią też o mniejszych zamówieniach na komponenty tego producenta.

W styczniu Qualcomm podał, że jego główny klient odmówił użycia nowego procesora - Snapdragon w nadchodzącej generacji flagowego modelu Galaxy. Qualcomm jest liderem technologii LTE, jednak Samsung, Intel i MediaTek pracują na własną tego typu ofertą. Reutersowi nie udało się uzyskać komentarza od Samsunga i Qualcomm.

Autor: mn / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: samsung.com