Rusza Poznań Motor Show. Wśród premier prawdziwa perełka z polskiej stajni projektowej

Tech

TVN24 Biznes i ŚwiatRuszają targi motoryzacyjne w Poznaniu

Najpiękniejsze, najszybsze, najbardziej ekskluzywne i pożądane. W Poznaniu rusza Motor Show - największa impreza motoryzacyjna w Polsce. Relacja reportera TVN24.

Targi potrwają do 12 kwietnia. W tym czasie Poznań zamienia się w motoryzacyjną stolicę Polski. Impreza będzie obfitować o ponad 40 polskich premier. Bierze w niej udział 200 wystawców.

Wśród premier prawdziwa perełka i to z polskiej stajni projektowej.

- Arrinera Hussarya jest to pierwszy superszybki polski samochód, który nie jest już tylko koncepcją a będzie wprowadzony do produkcji - podkreśla Dariusz Wawrzyniak z targów poznańskich.

Co pod maską?

Hussarya jest zasilana 7-litrowym, 8-cylindrowym silnikiem o mocy 700 koni mechanicznych i momentem obrotowym 820 Nm. Samochód może rozpędzić się do prędkości 370 km/godz. (przy kołach o rozmiarze 20 cali). Firma podaje, że "setkę" auto osiąga w 3,2 sekundy, 200 km/godz. w 8,9 sekund.

Wersja produkcyjna wyposażona będzie w 19-calowe koła, z dodatkowym miejscem do rozbudowy układu hamulcowego. Przednie koła standardowo wyposażone będą w 6-tłoczkowe zaciski i tarcze hamulcowe o średnicy 380 mm. Z kolei tylne koła to 4-tłoczkowe zaciski i tarcze o rozmiarze 350 mm.

W pierwszym etapie wyprodukowane zostaną zaledwie 33 sztuki Hussarii. Ceny zaczynają się od ok. 275 tys. dolarów, w zależności od specyfikacji.

Autor: mn / Źródło: TVN24, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: tvn24