TVN24 Biznes | Tech

Twitter ominie cenzurę w Rosji. Jest nowa wersja serwisu

TVN24 Biznes | Tech

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Obywatele różnych krajów walczą na Ukrainie z Rosjanami (09.03.2022)
Obywatele różnych krajów walczą na Ukrainie z Rosjanami (09.03.2022)TVN24
wideo 2/6
TVN24Obywatele różnych krajów walczą na Ukrainie z Rosjanami

Twitter uruchamia nową wersję serwisu w celu ominięcia inwigilacji i cenzury - poinformował ekspert do spraw bezpieczeństwa w internecie Alec Muffett na swoim koncie na Twitterze, cytowany w czwartek przez agencję Associated Press. Wcześniej działalność serwisu została ograniczona przez rosyjskie władze.

"To prawdopodobnie najważniejszy i najdłużej oczekiwany tweet, jaki kiedykolwiek napisałem" - przekazał Muffett, podając informację o nowej wersji serwisu.

Twitter bez cenzury będzie dostępny w Rosji

Rosja zablokowała dostęp do Facebooka i ograniczyła dostęp do Twittera, chcąc w ten sposób zatrzymać obieg informacji o wojnie na Ukrainie. Obie firmy oświadczyły, że pracują nad przywróceniem dostępu do swoich serwisów dla osób przebywających w Rosji - podała AP.

Użytkownicy mogą połączyć się z nową wersją Twittera po zainstalowaniu przeglądarki Tor, która pozwala na dostęp do stron w tzw. dark webie (ciemnej sieci). Chociaż termin "dark web" kojarzy się z nielegalnymi witrynami, jest on również często używany przez osoby, które chcą zachować anonimowość ze względu na swoje bezpieczeństwo, a także uzyskać dostęp do witryn ocenzurowanych przez represyjne rządy.

Facebook i portal BBC także mają wersje dostępne przez przeglądarkę Tor. Prace nad tą nową wersją Twittera rozpoczęto jeszcze przed rosyjską inwazją na Ukrainę.

Oglądaj TVN24 na żywo:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock | Twin Design

Pozostałe wiadomości