Rolls-Royce pokazał nowy kabriolet. "Najseksowniejszy w historii"

Tech

tvn24bis | rolls-roycemotorcars.comRolls-Royce zaprezentował nowy kabriolet Dawn

Brytyjski producent luksusowych samochodów zaprezentował nowy kabriolet o nazwie Dawn. - To dotąd najseksowniejszy Rolls-Royce - zachwala producent.

Superluksusowe auto, które dziś pokazano na Motor Show we Frankfurcie ma trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Dawn (ang. świt) to dwudrzwiowa limuzyna, która będzie napędzana silnikiem V12 o pojemności 6,6 litrów i mocy 570 KM. Przekłada się to na przyśpieszenie do 100 km/h w zaledwie 4,9 s. Ceny nowego pojazdu brytyjskiego producenta mają zaczynać się od 400 tys. dolarów.

Auto ma cztery siedzenia. Te tylne - w przeciwieństwie do wielu kabrioletów - mają nie ustępować komfortem przednim. - Tworząc Dawn, nie godziliśmy się na żadne kompromisy dotyczące komfortu podróży dla czterech dorosłych osób, które chcą przemieszczać się razem - tłumaczy Giles Tylor, szef Rolls-Royce'a. Inżynierowie zadbali także o wysoki komfort przy składaniu dachu. Ma on pracować niezwykle cicho, a co ciekawe można go zarówno składać, jak i zamykać (w zaledwie 20 sekund) przy prędkości niemal 50 km/h.

Powrót do tradycji

Nazwa samochodu nawiązuje do modeli z początku lat 50. XX wieku, kiedy zaprezentowano Silver Dawn. Był to pierwszy samochód całkowicie wykonany przez koncern z Goodwood. Wcześniej Rolls-Royce dostarczał swoim klientom jedynie podwozia. W sumie, w latach 1950-1954 wyprodukowano 29 "Świtów". Nowy Dawn jest szóstym modelem w obecnej stajni Rolls-Royce'a. Dołączy do takich modeli jak Wraith, Ghost i trzech wersji Phantoma: coupe, drophead coupe (to także kabriolet) i sedan.

Autor: msz/ / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: rolls-roycemotorcars.com