Problemy klientów z internetem. Operator odpowiada

Tech

Koniec roamingu. Gdzie nadal słono zapłacimy za rozmowę?TVN24 BiS
wideo 2/4

W ostatnich dniach klienci operatora Play donoszą o problemach z internetem. Przyczyną miało być zniesienie krajowego roamingu, czyli korzystania z sieci innych operatorów. "Nie likwidujemy roamingu i dalej współpracujemy ze wszystkimi partnerami starając się optymalnie wykorzystać udostępnione nam zasoby" - zapewnił rzecznik prasowy Play Marcin Gruszka. Zaznacza, że mogło dojść do sytuacji, w której ktoś mógł stracić możliwość zalogowania do T-Mobile.

Przypomnijmy, że zgodnie z weekendowymi doniesieniami, użytkownicy sieci Play mieli stracić możliwości zalogowania się do Orange i T-Mobile w ramach roamingu krajowego. Tymczasem, zgodnie z zapisami umów, fioletowy operator zapewnia klientom krajowy dostęp do nadajników minimum jednego partnera roamingowego.

Do sprawy na swoim blogu odniósł się rzecznik prasowy Marcin Gruszka.

Play odpowiada

"Nie likwidujemy roamingu i dalej współpracujemy ze wszystkimi partnerami starając się optymalnie wykorzystać udostępnione nam zasoby. Koniec roamingu w Timo? Absolutnie nie. Nasz umowa obowiązuje jeszcze wiele lat i mamy zamiar z niej non stop korzystać" - zapewnił we wpisie.

Jednocześnie przedstawiciel Play nie wykluczył, że mogło dojść do sytuacji, w której ktoś mógł stracić możliwość zalogowania do T-Mobile. Takie osoby są proszone o kontakt telefoniczny.

"Podczas rozmowy konsultant udostępni Wam Timo again. Jak łobuzy tego nie zrobią to się poskarżcie" - dodał.

Ograniczanie internetu

Przypomnijmy, że na początku czerwca informowaliśmy o tym, że Play o połowę ogranicza prędkość internetu mobilnego w roamingu krajowym. Było to drugie cięcie dla klientów tej sieci w ostatnich 6 miesiącach.

Play pierwszy raz obniżyła prędkość internetu mobilnego swoim klientom w grudniu zeszłego roku. Wówczas spadła ona do 3 Mb/s. Tym razem telefonia komórkowa zmniejszyła szybkość jeszcze mocniej, bo o połowę, czyli do 1,5 Mb/s.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock