Głosowałeś za Brexitem? To nie licz na randkę

Tech

Aplikacja tylko dla zwolenników Unii Europejskiej

Wyspiarze stworzyli Tindera dla przeciwników wyjścia z UE. Referendum dotyczące opuszczenia Unii Europejskich podzieliło Brytyjczyków. Przedkłada się to także na relacje osobiste. "Remainder" to narzędzie podobne do popularnego Tindera, ale zarezerwowane tylko dla tych, którzy głosowali przeciwko Brexitowi i nie mają ochoty na flirtowanie z Brexitowcami.

Brexit stał się faktem. 52 proc. Brytyjczyków zagłosowało za opuszczeniem Unii Europejskiej bez względu na protesty polityków, ekonomistów i dyplomatów z całego świata. Pozostała część społeczeństwa jest zmuszona do zmierzenia się z konsekwencjami decyzji, której ostro się sprzeciwiali. Aż 75 proc. z nich to ludzie młodzi.

Wszystko idzie nieźle, aż tu...

Wyobraźmy sobie, że taki młody, euroentuzjastyczny Wyspiarz jest kimś zainteresowany. Wszystko idzie całkiem nieźle. Aż tu nagle okazuje się, że on/ona zagłosował za wyjściem z UE…

Ci, którzy głosowali za pozostaniem, mogą jednak spać spokojnie. Nowo powstała apka adresowana jedynie do przeciwników Brexitu ma pozwolić na uniknięcie takich rozczarowań i skupić tych, których wizja Brexitu nie przekonuje.

„Remainder” powstał zaledwie kilka dni temu, w piątkowy wieczór jako żart, zaraz po ogłoszeniu wyników głosowania.

Jednak jej twórcy informują, że aplikacja cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Brytyjskie poczucie humoru

„Stworzyliśmy tę aplikację, ponieważ wszyscy wyborcy głosujący za pozostaniem, których znamy, wydają się być załamani” – piszą założyciele Remaindera.

„Uznaliśmy, że najlepszym sposobem na uzdrowienie jest wyjście na kilka drinków z kimś, kto jedzie na tym samym wózku".

„Wszakże, "wspólny problem jest problemem o połowę mniejszym", a to czego nie udało nam się pokazać Brukseli, to nasze brytyjskie poczucie humoru” – wyjaśniają twórcy nowej randkowej aplikacji.

Dla 48 proc.

Remainder reklamowany jest jako „randkowa i społeczna aplikacja dla 48 proc.” - taki właśnie odsetek wyborców opowiedział się za pozostanie Wielkiej Brytanii w UE.

Twórcy Remaindera uruchomili aplikację błyskawicznie. Teraz zbierają środki na funkcjonowanie aplikacji za pomocą serwisu crowdfundingowego.

Zobacz: tempo Brexitu

Autor: ag//km / Źródło: qz.com, Independent.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock