Rekordowe wzrosty i świetne prognozy. Boom na wynajem aut

Tech

ShutterstockWynajem aut bije rekordy

W ciągu trzech kwartałów 2015 r. rynek wynajmu aut urósł o 14 proc. To najlepszy wynik od trzech lat – donosi "Puls Biznesu".

Jak wynika z danych Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP), w trzecim kwartale 2015 r. już więcej niż co piąte (21,2 proc.) nowe auto osobowe kupione przez firmy w polskich salonach znalazło się w usługach wynajmu długoterminowego (CFM).

Świetne prognozy

PZWLP skupia 21 firm zajmujących się długo-, średnio- i krótkoterminowym wynajmem samochodów. Razem mają one około 80 proc. rynku. Odnotowany przez nie wzrost o 14 proc. po trzech kwartałach oznacza, że ich flota jest dziś większa w sumie o ponad 17 tys. pojazdów niż we wrześniu 2014 r. Są to już 138 573 samochody. W samym trzecim kwartale rynek wynajmu długoterminowego urósł o prawie 4 tys. samochodów, czyli o 3 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału. Skumulowany wzrost rynku po trzech kwartałach wynosi dzięki temu 10 proc. (o 12 697 aut). - Z opublikowanych przez PZWLP danych po trzecim kwartale wynika, że rok 2015 może być jednym z najlepszych w historii wynajmu długoterminowego aut w Polsce - uważa Marek Małachowski, prezes PZWLP, dyrektor zarządzający ALD Automotive Polska.

Czwartego stycznia przyszłego roku wchodzi w życie surowsze prawo:

Prawo jazdy po nowemu. Co się zmienia?tvn24

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock