Przyspiesz swojego smartfona. To zajmie tylko dwie minuty

Tech

ShutterstockPięć kroków do szybszego działania telefonu

Mamy rozwiązanie, które pozwoli przyspieszyć działanie telefonu z systemem Android. Jak pisze Business Insider, pozwoli na to jeden mały trick. Wymaga to jednak uzyskania dostępu do tajnego menu zastrzeżonego dla programistów, a następnie zmiany niektórych ustawień.

Jak piszą autorzy artykułu, wymagane kroki są bardzo proste i nieszkodliwe dla urządzenia, a sama konfiguracja nie powinna zająć więcej niż dwie minuty.

Wprowadzone zmiany powinny działać bez zakłóceń na większości telefonów z najnowszą wersją systemu Android Lollipop 5.0.

Krok po kroku

1. Po pierwsze, należy przejść do ustawień telefonu i znaleźć opcję "informacje o telefonie". W większości telefonów z systemem Android znajduje się ona najczęściej na samym dole.

2. Następnie przejdź do "Numeru kompilacji" na samym dole ustawień w menu "Informacje o telefonie" i naciśnij w tym miejscu kilkukrotnie do momentu aż pojawi się okienko z napisem "Jesteś teraz programistą!"

3. Teraz naciśnij przycisk "Wstecz", aby wrócić do głównego okna z ustawieniami. W tym momencie powinny zostać aktywowane "Opcje programisty" tuż nad "Informacją o telefonie".

4. Po wejściu do "Opcji programisty" przewiń do momentu, aż zobaczysz "Skala animacji okna", "Skala animacji przejścia" i "Skala długości animacji".

5. Kliknij w każde z nich i zmień ustawienia z domyślnego "1x" na "0,5x". Następnie uruchom ponownie swój telefon. I gotowe!

Autor: mb/ToL / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock