Przegląd prasy. Relikwie św. Faustyny sprzedam. Nowy pomysł oszustów

Tech

ShutterstkOszuści oferują relikwie

Jeden z zagranicznych portali internetowych zajmujących się aukcjami oferuje fałszywe relikwie – pisze "Nasz Dziennik". Oszuści oferują za 2,5 tys. dolarów relikwie krwi św. Faustyny z certyfikatem autentyczności podpisanym przez kard. Stanisława Dziwisza

- Żadne relikwie nigdy nie są na sprzedaż, prawo kanoniczne zabrania handlu relikwiami – powiedziała dziennikowi rzeczniczka prasowa Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, s. Elżbieta Siepak.

Tylko zgromadzenie

- Nikt nie ma i nie może mieć relikwii krwi św. Siostry Faustyny, która przecież zmarła w 1905 r. jako skromna zakonnica – zżyma się. Podkreśla też, że tylko Zgromadzenie dysponuje relikwiami Siostry Faustyny. - Relikwie pierwszego i drugiego stopnia są przekazywane wyłącznie do kultu publicznego w kościołach i ośrodkach duszpasterskich – wyjaśnia s. Elżbieta. Siostry o sprzedaży rzekomych relikwii przez internet poinformowały krakowską kurię. "Zgromadzenie podejmie wszelkie działania, aby fałszywe relikwie nie były rozprowadzane przez internet" – pisze "Nasz Dziennik".

Zobacz: Kuria przestrzega przed kupowaniem fałszywych relikwii

Autor: ag/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstk