Microsoft chciał zabić Painta

Tech

Okulary jak z filmu science-fiction. Wirtualna rzeczywistość od MicrosoftuTVN24 Biznes i Świat
wideo 2/4

Paint, jedna z najpopularniejszych aplikacji służących do obróbki grafiki, po 32 latach może zniknąć z Windows 10 - podał Microsoft. Po fali krytyki, jaka pojawiła się w sieci, firma wycofała się z tej decyzji.

Microsoft ujawnił swoje plany dotyczące aplikacji i funkcji, które niebawem mogą nie być dostępne w systemie Windows 10. Na liście programów, które nie będą rozwijane i w przyszłości mogą zniknąć, znalazł się m.in. Microsoft Paint.

Popularny program

Aplikacja istnieje od 32 lat i służy do obróbki plików graficznych. Wielu użytkowników ceniło jego prostotę, ale jednocześnie narzekało, że oferuje niewielkie możliwości i mało opcji. Paint najpewniej przejdzie do historii wraz z kolejną aktualizacją systemu Windows 10, która ma nastąpić w październiku. To jednak nie jedyny program, z którego być może nie będziemy mogli już korzystać. Na liście aplikacji znalazły się jeszcze m.in. Outlook Express, Reader, czy Reading List.

Dzień później, po fali krytyki ze strony internautów, Microsoft podjął decyzję, że program pojawi się jednak w kolejnym pakiecie Windows.

Autor: msz/ms / Źródło: The Guardian, Independent

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe