Tech

Premiera nowego systemu z problemami. Apple przeprasza

Tech


Apple poinformował o problemie z urządzeniami, na których została zainstalowana najnowsza wersja mobilnego systemu iOS.

Wersja iOS 10 pojawiła się do ściągnięcia we wtorek. Wielu użytkowników od tygodni ostrzyło sobie na nią zęby, ale ku ich zaskoczeniu po zainstalowaniu aktualizacji pojawiły się błędy.

Fala niezadowolenia zalała media społecznościowe.

Apple przeprasza

W reakcji na to Apple przeprosił wszystkich zainteresowanych klientów. - Mieliśmy krótkie problemy z procesem aktualizacji oprogramowania, które dotknęły małą liczbę użytkowników w ciągu pierwszej godziny od udostępnienia nowej wersji systemu - poinformowała rzeczniczka Apple w oświadczeniu cytowanym przez BBC.

- Problem został szybko rozwiązany, przepraszamy naszych klientów - dodała. Wskazała jednocześnie, że "każdy, kto został został dotknięty błędami powinien podłączyć się do iTunes, aby dokończyć aktualizację bądź skontaktować się z AppleCare".

Aktualizacja iOS pojawiła się na równo tydzień przed startem przedsprzedaży iPhone'ów 7.

Nie pierwszy raz

BBC przypomina zresztą, że to nie pierwszy raz, kiedy Apple miał początkowe problemy z wdrożeniem swoich aktualizacji.

W 2011 roku szerokim echem odbiły się bowiem również problemy użytkowników ze ściągnięciem iOS 5. Duże zainteresowanie nową wersją mobilnego systemu doprowadziło do sytuacji, w której zamiast nowości na smartfonach, na użytkowników czekały komunikaty o błędach podczas instalacji.

Na konferencji w ostatni piątek Apple zaprezentował bezprzewodowe słuchawki:

Autor: mb/gry / Źródło: BBC